Pod Urpínom triumf Banskej Bystrice nad Nitrou (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Piatok, 8. január 2016, 17:55

Tipsport liga 2015/2016, 37. kolo:

HC05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Góly: 14. Hvila (Bast, Kytnár), 24. Majdan (Handzuš, Tománek), 24. Hvila (Sandgren, Handzuš), 51. Hvila (Kytnár, Šmach), 58. Tománek (Majdan) – 12. Kutálek (Blackwater), 20. Macík, 53. Slovák (Milam, Blackwater). Rozhodovali: Kubuš, Schukies (Nem.) - M. Smrek, Stanzel, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2404 divákov.

HC05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua - Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Gründling, Rosandič, Čížek, Jaborník, Petran – Tománek, Handzuš, Majdan - Bast, Kytnár, Hvila - Matoušek, Zigo, Lamper – Ambroz, Surový, Ferleťák

HK Nitra: Trenčan - Milam, Mezei, Podhradský, Ordzovenský, Milo, Novák, Kuzma – Laliberté, Slovák, Blackwater – Ručkay, Stümpel, Kutálek - Macík, Štefanka, Piačka – Šuba, Bene, Ondrušek

Prvú šancu mali v šiestej minúte domáci, Hvila však zblízka nevyzrel na Trenčana a následne sa neujala ani dorážka Basta. Hosťom sa podarilo ujať vedenia v dvanástej minúte, keď sa po spolupráci s Blackwaterom presadil strelou po ľade Kutálek. Už o dve minúty Bystričania dokázali odpovedať. Kytnára a Basta síce v čistých príležitostiach vychytal brilantný Trenčan, k odrazenému puku sa však dostal Hvila a nemal problém poslať ho do odkrytej bránky. Tento moment domácich naštartoval, vystupňovali tlak, ale spaľovali jednu šancu za druhou. Naopak, 32 sekúnd pred koncom úvodnej tretiny Macík vyviezol puk spoza domácej bránky a jeho ľahký pokus Bacashihua pustil za svoj chrbát - 1:2.

V 24. minúte zakončil kombinačnú akciu Tománka s Handzušom tretí člen prvej bystrickej útočnej formácie Majdan, ktorý si vychutnal Trenčana. Zakrátko putoval na trestnú lavicu Blackwater a ponúknutú presilovku využili domáci na otočenie skóre. Z trestu útočníka Nitry ukrojil časomer len päť sekúnd, po vyhratom buly Handzuša posunul Sandgren puk na Hvilu stojaceho na modrej a ten prepálil hosťujúceho brankára. V 30. minúte mal vyrovnanie na hokejke Macík, ktorý sa rútil na Bacashihuu, ale svojmu nájazdu nedal gólovú pečať. V 36. minúte nepochodili ani Slovák s Macíkom, ktorí Bacashihuu ohrozili nebezpečnými tečmi.

V 51. minúte už viedli "barani" rozdielom dvoch gólov. Na 4:2 zvýšil hrdina zápasu Hvila, ktorý strelou z prvej nedal Trenčanovi šancu a zaznamenal hetrik. Nitrania zdvihli hlavy, v 53. minúte sa vrátili do hry kontaktným gólom Slováka, no ich záverečný nápor utlmilo zbytočné vylúčenie Lalibertého. Stavjaňovci tak aj tretíkrát v tejto sezóne odišli z Banskej Bystrice s prehrou, ktorú spečatil v 58. minúte Tománek gólom na konečných 5:3.

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 3 prísp., posledný 09.01.2016 15:08:02
Zobrazuje sa niekoľko vybraných názorov z diskusie, ktoré naši čitatelia označili ako najlepšie.
VladoBB Fantázia...
publ.: 08.01.2016 20:23:42 - 1 reakcia
...Super, super, super!!! Takto má vyzerať kvalitný hokejový zápas! Gratulujem chlapci k presvedčivému a zaslúženému víťazstvu, nad zdatným súperom. Klobúk dole aj pred výkonom rozhodcov. ISKRA DO TOHO!!! »»
:: ::

Jeden z najlepších strelcov slovenskej hokejovej histórie Peter Bondra obliekal počas výlukovej sezóny 2004-05 popradský dres. O dekádu neskôr ho na seba navliekli aj jeho synovia David a Nicholas.
"S Košicami sme boli v kontakte dlhší čas a napokon sme sa dopracovali ku konkrétnej ponuke. Nemal som nad čím váhať, pretože ide o špičkový a ambiciózny klub. Hokej predsa hráme práve preto, aby sme hrali o najvyššie priečky a vyhrávali trofeje," uviedol M. Kopřiva
Shane Doan patrí medzi skupinu neobmedzených voľných hráčov, ktorí momentálne čakajú na podpis zmluvy v NHL. Tridsaťdeväťročný útočník má pred sebou 21. sezónu v profilige a ako sa už nechal počuť, „nikde inde ako v Arizone hrať nechcem“
\"Osobne si myslím, že ešte potrebujeme jedného kvalitného obrancu. Nie je to ale moja práca a uvidíme ako sa s tým popasuje generálny manažér. V útoku už ale vyzeráme veľmi dobre,\" hovorí Tomáš Tatar pre hokej.sk

Hamilton doplatil na druhý sektor, Wolff varuje pred Red Bullom
"Mal som potrebné tempo, ale v poslednom kole som to nedotiahol do zdarného konca. Mal som na to. Bol som o dve desatiny pred ním, ale nedotiahol som to. To zablokovanie kolies ma nepripravilo o veľa času."
foto
Rosberg má domácu pole position, Red Bull v pozícii druhého najlepšieho tímu!
Z pole position vyštartuje do Veľkej ceny Nemecka pre rok 2016 domáci Nico Rosberg, ktorý po všetkých tréningoch ovládol aj kvalifikáciu a kolegu z Mercedesu Lewisa Hamiltona zdolal o 107 tisícin sekundy.
foto
Hamilton sa vyhol trestu, Mercedes dostal pokutu
Časový úsek medzi záverečným voľným tréningom a kvalifikáciou na Veľkú cenu Nemecka vypĺňali špekulácie o možnom tresta pre Lewisa Hamiltona. Pretekár Mercedesu bol v treťom tréningu nebezpečne prepustený z boxov a vošiel priamo do cesty Romaina Grosjeana.
foto
V poslednom voľnom tréningu sa Red Bull s Ferrari dostal na dostrel Mercedesu
Záverečný voľný tréning pred kvalifikáciou na Veľkú cenu Nemecka priniesol mimoriadnu vyrovnanosť. Najrýchlejší bol opäť Nico Rosberg, ale jeho kolega z Mercedesu Lewis Hamilton zaostal len o 57 tisícin sekundy a tretí Daniel Ricciardo z Red Bullu len o 99 tisícin.