Poprad so skalpom Skalice, Halaj: Diváci sa nemali na čo pozerať (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Piatok, 15. január 2016, 18:33

Tipsport liga 2015/2016, 39. kolo:

HK 36 Skalica - HK Poprad 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 37. Studenič - 1. Kroták (Paločko, Rusnák), 26. Kroták, 42. Kroták (Heizer, Paločko). Rozhodovali: J. Konc - M. Orolin, J. Tvrdoň, vylúčení: 2:2, navyše: Brendl (Skalica) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 732 divákov

HK 36 Skalica: Romančík – Reichel, Barák, Novák, Opálek, Horváth, Jankovič – Mickevics, Brendl, Pašek – Zálešák, Studenič, Školiak – Bezúch, Korytko, Markulinec – Briestenský, Trenčan, Lantoš

HK Poprad: Kostúr – Krmenčík, Suchý, Kasík, Malina, Šterbák, Gáborčík – Koyš, Heizer, Bartečko – Paločko, Rusnák, Kroták – Štrauch, Paukovček, Rapáč – Achs, Bajaruns, Števuliak

Poprad sa ujal vedenia už v prvej minúte, keď Romančíka prekonal Kroták, ktorý tak strelil svoj 500. gól v najvyššej slovenskej súťaži. Hostia si vynútili miernu prevahu, viac sa hralo v obrannej tretine domácich, najmä Rusnákov útok s Krotákom a Paločkom sa snažil vyšachovať obranu domácich. Tí sa dostali do prvej vážnejšej šance až v pätnástej minúte, keď Mickevics strelou bez prípravy len tesne minul Kostúrovu bránku. Tento hráč spálil aj svoju druhú šancu v dvadsiatej minúte, keď z nájazdu na Kostúra mu len prevetral betóny. V tejto časti zápasu veľa hokejovej krásy diváci nevideli.

Ďalší gól padol v 26. minúte, keď bol opäť úspešný Kroták, ktorý po ľade premenil svoj individuálny prienik. Aj táto časť zápasu mala podobný priebeh ako prvá, domáci stále ťahali za kratší koniec, hosťom sa viac darilo. Celkove mal zápas len sotva priemernú úroveň. Skóre sa menilo až v 37. minúte, keď za faul na Studeniča nariadil rozhodca Konc trestné strieľanie a mladý útočník Skalice ho premenil na 1:2.

Tretiu časť hry začali hostia presilovkou a Kroták v nej dosiahol hetrik. Domáci hrali prvú presilovku pri vylúčení Kasíka od 43. minúty, boli však už tradične bezzubí a skóre sa nemenilo. Vyloženú šancu zo strany domácich spálil v 53. minúte Školiak, keď ideálnu prihrávku Studeniča spoza Kostúrovej bránky nevyužil na skorigovanie dvojgólového náskoku hostí. Tí sa zamerali už na ubránenie svojho náskoku, čo sa im aj podarilo a odvážajú si zo Záhoria tri body v zápase veľmi priemernej úrovne.

Roman Šimíček, tréner Skalice: "Neviem už čo mám hovoriť k zápasom na tlačovkách, aby som sa neopakoval. Takto sa nehrá o body, takto sa v extralige nebojuje. Bez srdca pred fanúšikmi, ktorí nás povzbudzujú. Takto sa nemôže pristupovať k zápasom. S hráčmi o tom neustále hovoríme, ale nepomáha to. Je najvyšší čas niečo riešiť."

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, diváci sa nemali na čo pozerať. My sme mali miernu prevahu v prvej a tretej tretine, súper mal navrch v druhej."

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 1 prísp., posledný 15.01.2016 19:02:47
:: ::

V tomto roku sme si pripomenuli 70 rokov od založenia hokejového klubu v meste a fanúšikovia i priaznivci si predstavovali príjemnejšie oslavy.
Tento komplex palácov, záhrad a fontán dal vybudovať Peter Veľký a právom sa hrdí titulom ruské Versailles. Jeho výstavba trvala 14 rokov a v parku sa nachádza celkovo 134 fontán.
\"Možno je to mladícka daň. Máme tu sedem nováčikov, iní boli na šampionáte raz. Neviem či sa víťazstiev boja, ale musíme sa naučiť víťaziť. Možno ak by bol tento tím pohromade rok, dva, tak by takéto zápasy zvládal,\" hovorí Švehla
\"Faktom je, že sme sa mali nakopnúť už dávno. Ak to niekto nedokázal doteraz, tak to už asi ťažko urobí teraz,\" poznamenal veľavravným tónom Patrik Lušňák.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Hrnčár opúšťa Myjavu, vymení ju za Ružomberok!
Trénerské duo Norbert Hrnčár a Richard Höger sa rozhodlo ukončiť spoluprácu s myjavským klubom a odchádza trénovať tím MFK Ružomberok. Informoval o tom Spartak Myjava na svojom Facebooku
foto
Do Slovana mieri ďalší odchovanec Ajaxu Amsterdam
Lorenzo Burnet je odchovancom mládežníckej akadémie Ajaxu Amsterdam. V najvyššej holandskej súťaži odohral päť sezón za Groningen, kde pravidelne nastupoval v základnej zostave
foto
Na EURO pocestuje aj Škriniar, Kozák: Máme zdupľované posty (video)
Tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák v pondelok určil konečnú nomináciu 23 hráčov pre majstrovstvá Európy vo Francúzsku (10. júna - 10. júla)
foto
Mak má za sebou najlepšiu sezónu, teraz sa už zameria na EURO
"Sezónu hodnotím ako najlepšiu v mojej kariére! Absolvoval som až 46 súťažných duelov, v ktorých som zaznamenal dvadsať gólov a pripísal som si aj šesť asistencií," bilancuje Mak

To najlepšie z F1.sk

foto
V Red Bulle vinia zo zlyhania aj malé monacké garáže (VIDEO)
"Tieto garáže sú veľmi malé a nepomestia sa nám do nich všetky gumy do extrémneho počasia, intermediálky a tri typy slikov," vysvetlil Christian Horner vo svojej analýze monackého zlyhania.
foto
Mercedes vysvetľuje tímovú réžiu, Hamilton označil Rosberga za džentlmena (VIDEO)
"Nekládol žiadne otázky," vysvetlil športový šéf Mercedesu Toto Wolff. "Najskôr sme mu povedali, že by mal byť rýchlejší. Keď to nevyšlo, tak sme prišli s tým, že by mal Lewisa pustiť pred seba."
foto
Ricciardo neskrýva sklamanie: Druhý víkend po sebe mi to pokašľali...
"Ja som do boxov nešiel z vlastnej vôle, oni ma tam zavolali a mali byť pripravení. Bolí to a neviem, čo ďalšie mám k tomu povedať. Mám pocit, že v týchto podmienkach som bol lepší ako Lewis, no výsledok to nedokazuje."
foto
Red Bull strategickou chybou daroval víťazstvo Hamiltonovi, pódium pre Péreza!
Veľkú cenu Monaka pre rok 2016 vyhral Lewis Hamilton, ktorý v úvode pretekov strategicky zariskoval a veľmi dlho ostal na gumách do dažďa. Následne prezul priamo na ultrasofty, s ktorými to dotiahol až do cieľa: mal však aj šťastie, pretože Danielovi Ricciardovi tím nepripravil pneumatiky a v boxoch sa zdržal veľmi dlho.