Víťazná séria oceliarov pokračuje, v šlágri zdolali Trenčín (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Nedeľa, 31. január 2016, 18:10

Tipsport Liga 2015/16, 44. kolo:

HK Dukla Trenčín – HC Košice 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Góly: 42. Varga (Češík, Hrnka), 60. Bartánus, 60. Hrnka (Lelkeš, P. Mikuš). Rozhodovali: J. Konc, M. Novák - Kacej, Stanzel, vylúčení: 4:3, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 3075 divákov

HK Dukla Trenčín: Chábera – Drtina, Pavlikovský, M. Novák, Holenda, Hatala, Ryzák, Nechala – L. Novák, Švec, Gašparovič – Melichárek, Troliga, Šišovský – Hudec, Pataky, D. Novák – Berák, Tužinský, Špankovič

HC Košice: Halász – Dudáš, Deyl, Cebák, P. Mikuš, Macejko, E. Šedivý – Bicek, Suja, Bartánus – Spilar, Jenčík, Bartoš – Hrnka, Češík, T. Varga – Lelkeš, Boltun, M. Chovan – Milý, Hričina

Dukla nastúpila na zápas s majstrom s ôsmimi juniormi. Košičania pred konfrontáciou tradičných slovenských hokejových bášt zvíťazili trinásťkrát v sérii a favoritom boli aj v Trenčíne. Hostia mali do zápasu lepší vstup a nebezpečný bol najmä druhý útok oceliarov. V druhej min voľný Češík mieril privysoko. O tri minúty si s Bartošovým pokusom poradil Chábera. Postupom času košický tlak opadol a v desiatej min po Šišovského pase Melichárek preveril Halásza. O štyri minúty sa predral do zakončenia Švec, ale ani na dvakrát puk za bránkovú čiaru nedostal. Záver úvodnej dvadsaťminútovky patril Košiciam. Prienik Hrnku zastavil hákovaním Gašparovič. Trestné strieľanie však košický útočník nepremenil.

Po prestávke mohol misky váh nakloniť na stranu domáceho tímu Troliga. Pri Halászovi stálo aj šťastie, keď sa odrazený puk kotúľal iba tesne vedľa žŕdky. Ideálnu šancu otvoriť skóre mali hostia v 26. min, keď mali viac ako minútovú výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. Tú napokon prerušilo Sujovo vylúčenie. V 28. min predviedol individuálnu akciu Gašparovič, ale sám pred bránkou zakončil mimo. Trenčania napriek viacerým zraneniam držali s lídrom krok, hoci na Košiciach bolo vidieť, že sú hokejovejším tímom.

Po rozháranom úvode poslednej tretiny udreli Košičania. Varga dostal puk do jazdy a strelou do horného rohu Cháberovej bránky otvoril skóre zápasu. V presilovej hre mal vyrovnanie na hokejke Michal Novák, mieril však tesne vedľa. Pri rovnovážnom stave bolo pre domáci tím veľmi náročné ohroziť dobre hrajúcu obranu súpera. Minútu pred vypršaním riadneho hracieho času Chábera odkorčuľoval na striedačku. Výsledkom odvolania gólmana bol druhý gól východniarov, ktorý strelil Bartánus a definitívne rozhodol o osude zápasu. Sekundu pred koncom ešte Hrnka v presilovke trafil priestor medzi brankárovými betónmi a uzavrel skóre na 0:3.

Ján Kobezda, tréner Trenčína: "V nohách sme mali ťažký zápas v Nitre, kde sme hrali na tri formácie. V druhej tretine sme mali šance, ale nepremenili sme ich. Následne to bol zápas o jednom góle. Súper ho dal po našej hlúpej chybe a už sme nenašli síl, aby sme gól strelili. Mali sme ešte nejaké náznaky, ale nejednalo sa o nič vážne. V závere sme nevyužili power-play a tie dva góly už prakticky nič neriešili."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Som presvedčený, že dnešný zápas bol veľmi podobný tomu, ktorý sme tu odohrali naposledy. Bol rýchly, agresívny s veľa fair-play súbojmi. Mali sme viac trpezlivosti a v rozhodujúcich okamihoch sme boli aj efektívnejší, čo sú dôvody, prečo si odvážame body."

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.