Košice opäť otočilo skóre stretnutia a v šlágri zdolali Zvolen (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 21. February 2016, 20:15

Tipsport liga:

HC Košice - HKm Zvolen 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)
Góly: 27. Hrnka (Varga), 32. Bartoš (Jenčík), 49. Boltun (Dudáš, Suja), 49. Spilar (Macejko, Jenčík) - 22. L. Jurík (Puliš, Obdržálek), 26. T. Klíma (F. Fekiač), 27. L. Jurík. Rozhodovali: Konc, Novák - Gajan, Smrek, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3721 divákov, zmeny: 30. Macejko, Pavúk (obaja Koš.) zapojili sa do hry.

HC Košice: Melicherčík - Dudáš, Deyl, Jankovič, Šedivý, Cebák, Mikuš - Spilar, Jenčík, Bartoš - Varga, Hrnka, Suja - Šoltés, Češík, Milý - Hričina, Boltun, Chovan

HKm Zvolen: Baroš - Bagin, Juraško, Andersons, Krejčí, Pokovič, Demiters, F. Fekiač, Habšuda - Zuzin, Brabenec, Misenjov - Puliš, L. Jurík, Obdržálek - J. Jurík, Mráz, Klhůfek - Brendl, T. Klíma, Semorád

Šláger kola začal v rýchlom tempe a už v 1. minúte sa mohlo meniť skóre. Bartoš si vymenil puk s Jenčíkom, no v zakončení Baroša neprekvapil. V 10. minúte mal sľubnú príležitosť domácich aj Šoltés, ale namiesto puku skončil vo zvolenskej bránke košický útočník. Zvolenčania sa v 18. minúte na dlhší čas usadili pred Melicherčíkom, no obrana "oceliarov" odolala.

V úvode druhej tretiny sa Spilar s Jenčíkom ocitli v prečíslení dvoch proti jednému, no nielenže z toho nebol gól, ale po zrážke Jenčíka s Barošom bol brankár Zvolena poriadne otrasený. Ako dostať puk do bránky ukázali hostia domácim už v nasledujúcej minúte. Puliš ustál súboj za bránkou a po jeho prihrávke Lukáš Jurík zblízka otvoril skóre. O štyri minúty pridali hostia aj druhý gól. Mikuš zaváhal v strednom pásme, do brejku sa dostal Tomáš Klíma a rutinérsky prekonal Melicherčíka - 0:2. Odpoveď domácich prišla už o 23 sekúnd. V neprehľadnej situácii pred Barošom sa odrazený puk dostal k Hrnkovi a ten pohodlne znížil - 1:2. Radosť Košičanov však trvala iba 13 sekúnd. Po ďalšej chybe košickej obrany sa k puku dostal Lukáš Jurík a spomedzi kruhov prestrelil Melicherčíka. Košičania sa snažili o kontaktný gól a po sérii viacerých šancí sa dočkali v 32. minúte. V presilovej hre dorazil strelu Jenčíka kapitán Bartoš - 2:3. Druhá tretina bola bohatá na zaujímavé situácie a takou bola aj strela Mráza v 34. minúte, s ktorou si však košický brankár poradil.

Hostia mohli štvrtý gól pridať v 45. minúte, v dobre hranej presilovke ale Melicherčíka neprekonali. Košičania v tretích tretinách už viackrát zvrátili nepriaznivý stav a tak tomu bolo aj tentoraz. V 49. minúte využil Boltun nedôraz zvolenskej obrany a zblízka trafil nad Barošove rameno - 3:3. Nerozhodný stav zmenil už o 30 sekúnd Spilar, ktorý tečoval strelu Macejka a domáci prvýkrát v zápase viedli - 4:3. Piaty gól domácich mohol pridať v 56. minúte Cebák, ale šikovnú prihrávku Spilara nezúročil. V 57. minúte mal počas presilovky hostí vyrovnanie na hokejke Brendl, ale v dobrej pozícii prestrelil košickú bránku. Domáci si napokon tesný náskok postrážili a upevnili si prvú priečku.

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Úvodné striedania neboli z našej strany ideálne. V druhej tretine sme trikrát inkasovali, no dokázali sme znížiť. Opäť sme verili, že zápas otočíme. Ukázali sme svoju silu a sme radi, že sme tento zápas zvládli."

Josef Turek, tréner HKm Zvolen: "Aj napriek tomu, že sme prehrali, sme odohrali veľmi dobrý zápas. Súperovi sme robili veľké problémy, mali sme veľa šancí v presilových hrách, no nedokázali sme ich premeniť. V prvých dvoch tretinách to vyzeralo, že to máme vo svojich rukách. Košice však v záverečnej tretine ukázali svoju silu. Predtým sme mali niekoľko víťazstiev v rade a asi prehra už musela prísť. Gratulujem súperovi k víťazstvu."

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 11 prísp., posledný 22.02.2016 01:19:29
:: ::

V tomto roku sme si pripomenuli 70 rokov od založenia hokejového klubu v meste a fanúšikovia i priaznivci si predstavovali príjemnejšie oslavy.
Tento komplex palácov, záhrad a fontán dal vybudovať Peter Veľký a právom sa hrdí titulom ruské Versailles. Jeho výstavba trvala 14 rokov a v parku sa nachádza celkovo 134 fontán.
\"Možno je to mladícka daň. Máme tu sedem nováčikov, iní boli na šampionáte raz. Neviem či sa víťazstiev boja, ale musíme sa naučiť víťaziť. Možno ak by bol tento tím pohromade rok, dva, tak by takéto zápasy zvládal,\" hovorí Švehla
\"Faktom je, že sme sa mali nakopnúť už dávno. Ak to niekto nedokázal doteraz, tak to už asi ťažko urobí teraz,\" poznamenal veľavravným tónom Patrik Lušňák.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Trnava so skvelou východiskovou pozíciou, dvojgólový Tambe
Miroslav Karhan:"Výsledok je lepší, ako bola naša predvedená hra. V ofenzívnej časti sme strácali veľa ľahkých lôpt, čo by sa nám nemalo stávať. Venujeme sa tomu v tréningu, ale mali sme s tým problémy
foto
Myjava v prvom zápase vďaka Kóňovi nerozhodne
Mikuláš Radványi: "Celé stretnutie sme boli aktívnejší, vypracovali sme si väčší počet šancí. Škoda, že sme z nich nevyťažili viac. Máme za sebou iba prvú polovicu, stopercentne sa koncentrujeme na domácu odvetu"
foto
Ibrahimovič smeruje k "diablom"!
Verejnosti to oznámil sám hráč, ktorý na svoj oficiálny profil na sociálnej sieti facebook zavesil znak "červených diablov" so slovami: "Je čas oznámiť to svetu. Moja najbližšia destinácia je Manchester United"
foto
3b Hviezdy ligy 2016: Zatiaľ dominujú Trenčania, najvyrovnanejšia je 2. liga!
Konečné čísla zverejníme až po uzávierke hlasovania, no teraz, desať dní pred koncom ankety, vám prinášame priebežné poradie v jednotlivých kategóriách!

To najlepšie z F1.sk

foto
FIA promptne zakročila a rozriešila kauzu s tlakmi v pneumatikách!
Ako sme vás informovali, niektoré tímy - hlavne Mercedes - dokázali špeciálnym trikom upraviť tlak v pneumatikách. Na štarte bolo všetko v poriadku, ale po rozbehnutí auta sa tlak znížil až o jedno PSI. Po novom bude všetko inak...