Trenčín dostal v Košiciach tvrdú lekciu, Šimurda: Bolo to jednoduché (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Friday, 4. March 2016, 17:56

Tipsport liga 2015/2016, 53. kolo:

HC Košice - HK Dukla Trenčín 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Góly: 3. Boltun (Deyl, Dudáš), 24. Šoltés (Hričina), 29. Spilar (Hričina, Cebák), 30. Hrnka (Suja), 39. Deyl (Spilar, Bartoš), 43. Bicek (Boltun, Hričina), 58. Šoltés (Dudáš). Rozhodovali: Novák, Konc - Holienka, Smrek, vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8347 divákov (vypredané). Zmeny: 41. Kutej (Tren.) za Cháberu, 41. Pavúk, Chovan (Koš.) zapojili sa do hry

HC Košice: Halász - Dudáš, Deyl, Macejko, Šedivý, Cebák, Mikuš - Spilar, Jenčík, Bartoš - Bicek, Suja, Hrnka - Šoltés, Češík, Varga - Lelkeš, Hričina, Boltun

HK Dukla Trenčín: Chábera - Hatala, Drtina, Novák, Drgoň, Ryzák, Rehák, Holenda - Hlinka, Petrovický, Dlouhý - Sojčík, Stümpel, Gašparovič - Melichárek, Troliga, Nemec - Hudec, Švec, Studenič

Košický klub chcel zvýhodneným vstupným prilákať čo najviac divákov a to sa mu aj podarilo. Zaplnenú Steel arénu potešil už v tretej minúte Boltun, ktorý učebnicovo tečoval Deylovu strelu - 1:0. O minútu neskôr bol v samostatnom úniku faulovaný Bartoš, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil. Trenčania v ďalšom priebehu prvej časti vyrovnali hru a miestami mali navrch. V osemnástej minúte sa do sľubnej príležitosti dostal mladík Studenič, Halász však jeho úmysel zmaril.

V 22. minúte sa až pred Halásza dostal Sojčík, zblízka však domáceho brankára neprekonal. Známe nedáš - dostaneš sa potvrdilo o dve minúty. Hričina vybojoval puk v rohu klziska a po jeho prihrávke zvýšil na 2:0 Šoltés. Košičania boli v druhej tretine pri chuti. Šancu zvýšiť náskok domácich mal Bartoš, no pred odkrytou bránkou nenamieril presne. Domáci sa bavili hokejom a ich pohodu potvrdila aj kombinácia v 29. minúte, ktorú dorážkou zakončil Spilar - 3:0. Prevahu domácich zvýraznil aj Hrnka, ktorý v 30. minúte nepohŕdol Sujovou prihrávkou - 4:0. Domáci v druhej časti pridali aj piaty gól, o ktorý sa počas presilovky strelou od modrej čiary postaral Deyl.

Už po 40. sekundách tretej tretiny mohol znížiť obranca Novák, v sľubnej príležitosti však Halásza neprekonal. Hostia po druhej prestávke vystriedali brankárov, keď Cháberu nahradil Kutej. Jeho čisté konto však trvalo iba 160 sekúnd, keď ho v 43. minúte strelou nad rameno prekonal Bicek. Za jednoznačného stavu už domáci hráči kontrolovali vývoj zápasu. Trenčania mali v tretej tretine niekoľko presilových hier, ale košickú obranu prekonať nedokázali. Naopak, v 58. minúte inkasovali aj siedmy gól, o ktorý sa postaral Šoltés.

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Bol to pre nás posledný zápas v základnej časti. Opäť sme podali výborný výkon. Hrali sme organizovane a súperovi sme nedali čas ani priestor vytvoriť si vyložené šance. Dopredu to bolo jednoduché a priamočiare. Poďakovať sa chcem aj fanúšikom za to, že nás prišli podpriť v hojnom počte."

Marcel Hanzal, asistent trénera HK Dukla Trenčín: "Zápas sa lámal v druhej tretine. Prvú sme začali celkom dobre, ale do druhej sme vstúpili zle. Domáci v nej lepšie korčuľovali, hrali lepšie kombinačne a odskočili nám na rozdiel piatich gólov. To rozhodlo celý zápas a tretia tretina sa už iba dohrávala. Domáci boli lepší, hoci prehrať 0:7 je dosť. My sa z toho musíme poučiť a stopercentne sa pripraviť na play off."

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

:: ::

Jeden z najlepších strelcov slovenskej hokejovej histórie Peter Bondra obliekal počas výlukovej sezóny 2004-05 popradský dres. O dekádu neskôr ho na seba navliekli aj jeho synovia David a Nicholas.
"S Košicami sme boli v kontakte dlhší čas a napokon sme sa dopracovali ku konkrétnej ponuke. Nemal som nad čím váhať, pretože ide o špičkový a ambiciózny klub. Hokej predsa hráme práve preto, aby sme hrali o najvyššie priečky a vyhrávali trofeje," uviedol M. Kopřiva
Shane Doan patrí medzi skupinu neobmedzených voľných hráčov, ktorí momentálne čakajú na podpis zmluvy v NHL. Tridsaťdeväťročný útočník má pred sebou 21. sezónu v profilige a ako sa už nechal počuť, „nikde inde ako v Arizone hrať nechcem“
\"Osobne si myslím, že ešte potrebujeme jedného kvalitného obrancu. Nie je to ale moja práca a uvidíme ako sa s tým popasuje generálny manažér. V útoku už ale vyzeráme veľmi dobre,\" hovorí Tomáš Tatar pre hokej.sk

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Talentovaný Jakubech naplno zažiaril: Nebolo to len o mne (video)
"Naši fanúšikovia sú úžasní. To, ako dokážu vycestovať za klubom je fantastické. Úžasné, niečo neopísateľné. Veľmi im ďakujeme za to, že prišli za nami v takom počte až do Viedne," nechal sa počuť mladý brankár Spartaka
foto
Chaotická druhá liga štartuje, kiežby radšej končila...
Nedá nám to, no musíme to zopakovať – Kocúrkovo ako vyšité! Nech už je tu sezóna 2017/2018, aby sa tento výsmech, pretože súčasnú druhú ligu inak nazvať nemôžeme, definitívne skončí
foto
Preview: Senica a ViOn o prvý bod, Prešov sa pokúsi streliť gól
Tretie kolo Fortuna ligy sa odohrá v troch hracích dňoch, Dunajská Streda si s Myjavou zmeria sily netradične až v utorok

To najlepšie z F1.sk

foto
Button musel navštíviť nemocnicu, je však v poriadku
"Jenson sa v priebehu druhého tréningu sťažoval na podráždené oko," uviedol McLaren prostredníctvom sociálnych sietí.
foto
V druhom nemeckom tréningu najrýchlejší Rosberg
Aj v druhom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Nemecka boli najrýchlejší jazdci Mercedesu: úplne najlepší bol Nico Rosberg, druhý Lewis Hamilton. Tretia priečka patrila zástupcovi Ferrari Sebastianovi Vettelovi.
foto
Formula 1 zváži aj aktívnu ochranu kokpitu, svätožiaru čakajú intenzívne testy
"Doposiaľ jazdili so svätožiarou len štyria jazdci a aj to len jedno kolo," pripomenul Charlie Whiting. "Ich vyjadrenia týkajúce sa obmedzení výhľadu nám ešte nestačia. Chceme sa postarať o to, aby každý dostal príležitosť jazdiť so svätožiarou."
foto
V Hockenheime na úvod najrýchlejší Mercedes, nasleduje Ferrari
V prvom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Nemecka bol najrýchlejší Nico Rosberg z Mercedesu. Silu tejto stajne potvrdil druhým miestom jeho kolega Lewis Hamilton, za ktorým nasledovali dvaja jazdci Ferrari, dvaja Red Bullu, dvaja McLarenu a dvaja Toro Rosso.