{HSBGAMES}
Zvolen porazil v derby "baranov" po predĺžení (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 6. March 2016, 20:50

Tipsport Liga 2015/16, 54. kolo:

HKM Zvolen - HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 5. Semorád (Bagin, Puliš), 62. Brendl (Andersons) – 36. Bortňák (Tománek). Rozhodovali: Baluška, J. Konc – M. Orolín, Stanzel. Vylúčení 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. 3030 divákov.

HKM Zvolen: Cibuľa – Bagin, Juraško, D. Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, F. Fekiač – Puliš, Brabenec, Semorád – Brendl, L. Jurík, Obdržálek – J. Jurík, Mráz, Klhůfek – Mart. Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo

HC'05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Roussel, Pujacs, Čížek, Gründling, I. Majeský, Sandgren, Petran, Šmach – Lamper, Zigo, Lunter - Hvila, Kytnár, Gillies - Majdan, Bast, Tománek – Bezúch, Lucenius, Matoušek

Prvá tretina vyšla lepšie domácim hokejistom. Už v druhej minúte mohli ísť do vedenia, keď sa v oslabení na bystrického brankára Košarišťana rútili Klhůfek s Mrázom, no posledne menovaný nevyužil svoju príležitosť. Zvolen sa predsa len radoval z gólu v piatej min, keď Bagin vystrelil spoza kruhu a puk po teči Semoráda skončil v bránke. Druhý gól mohol pridať Obdržálek, ale z dvoch metrov neuspel pred gólmanom "baranov". Na opačnej strane hrozil iba kanonier Hvila, ale recept na Cibuľu nenašiel. V oboch tímoch dostali prednosť brankárske dvojky, ktoré sa zhostili príležitosti veľmi dobre. V pätnástej minúte zazvonila žŕdka na hosťujúcej bránke po strele Juríka.

V druhej tretine bola lepšia Banská Bystrica. Hostia mali viac šancí, ale dlho sa nevedeli presadiť. Roussel neuspel z prvej pri pravej žrdi, vyrovnanie neprišlo ani v dvojminútovej presilovke piatich proti trom a v polovici zápasu neprehodil Zigo ležiaceho Cibuľu. Domáci mali iba jedinú vážnejšiu možnosť Juríkom, ale Košarišťan bol pozorný. Gólový moment hostí prišiel až v presilovke v 36. min. Tománek z pravej strany ideálne našiel na ľavej Bortňáka, ktorý nemal problém poslať puk do odkrytej časti bránky.

V tretej tretine sa hral otvorený hokej už bez zraneného hosťujúceho obrancu Majeského. Oba tímy chceli vyhrať a pokúšali sa o druhý gól. Zblízka najprv neuspeli Bystričania Lunter a Majdan. Domáci mohli ísť do vedenia po úniku Obdržálka s Brendlom, ktorý heuspel zoči-voči bystrickému gólmanovi. V 50. minúte na Košarišťanovi stroskotal aj Škvaridlo. Vzruch bol i pred Cibuľom, keď sa pred neho natlačil v presilovke Tománek a neskôr Majdan, obaja však skóre nemenili. Nepodarilo sa to ani Hvilovi, ktorý trafil žŕdku zvolenskej bránky. Zápas tak dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o dvoch bodoch pre Zvolen Brendl.

Josef Turek, tréner Zvolena: „Zápas bol vyrovnaný a my sme ho dobre odohrali a napokon zvládli. Súper má veľmi silný tím, skúsenejších hráčov, ale výborne zachytal náš brankár Cibuľa a rozhodujúce bolo i to, že sme ustáli oslabenie o troch hráčov počas dvoch minút v strednom dejstve. Neinkasovali sme a naopak v predĺžení rozhodli. Chlapci podali veľmi dobrý výkon, čo je dobrým znamením pred play-off.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Bol to atraktívny zápas pre divákov, ale pre trénerov hlavy bôľ. Videli sme množstvo šancí na oboch stranách. Prvú tretinu bol lepší súper, v druhej sme sa zlepšili my. V tretej sa hralo hore – dole s viacerými šancami na jednej či druhej strane, mohlo sa už rozhodnúť v riadnom hracom čase. Napokon vyhral Zvolen, pretože v predĺžení sme urobili chybu, prepadli sme vzadu a to domáci využili. Nešli nám presilovky, hlavne dvojminútová piatich proti trom, v ktorej sme nehrozili, takže to musíme do play-off zlepšiť.“

Pavel Brendl, autor rozhodujúceho gólu Zvolena: „Vybojovali sme toto víťazstvo. Duel už spĺňal atribúty play off. Akákoľvek chyba mohla o osude tohto derby rozhodnúť. Dôležité bolo, že sme ubránili presilovky súpera až na jednu, v ktorej sme inkasovali gól. Som rád, že sa nám podarilo v predĺžení rozhodnúť. Je to dobrý signál pred vyraďovacou fázou súťaže. Musíme sa teraz dobre pripraviť na Poprad.“

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.