{HSBGAMES}
Trenčania si postrážili chudobné víťazstvo, čierny Peter ostal Piešťanom (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 6. March 2016, 20:20

Tipsport Liga 2015/16, 54. kolo:

HK Dukla Trenčín – ŠHK 37 Piešťany 1:0 (0:0, 1:0, 0:0
)
Gól: 31. Gašparovič (Šišovský, Drgoň). Rozhodoval: Polák, Čech - Kacej, Synek, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. 1881 divákov.

Trenčín: Chábera – Drtina, M. Novák, Holenda, Drgoň, Rehák, Ryzák – Hlinka, R. Dlouhý, Sojčík – Šišovský, Stümpel, Gašparovič – Melichárek, Nemec, Petrovický – Hudec, Troliga, Švec – Studenič

Piešťany: A. Nagy – Gachulinec, Kotaška, S. Hudec, Gipters, R. Filip, Trefný, Nechala, Svetlík – J. Ručkay, R. Školiak, S. Saliji – Belluš, Tomčák, Zálešák – Kučera, Tvrdoň, Tibenský – J. Šimíček, Kolena, Hrehorčák

Piešťany do Trenčína prišli s povinnosťou bodovať, ale lepší úvod do zápasu mali domáci. Havrani sa do bezhlavného útočenia nepúšťali a čakali na svoju príležitosť. Sojčík prihral Hlinkovi a Nagy s námahou puk vyrazil. V šiestej min po strele Gašparoviča zostal puk ležať v bránkovisku, ale Stümpel ho nedokázal usmerniť do bránky. Postupne sa do hry dostávali aj hostia a v dvanástej min mohol skóre otvoriť Saliji. Na opačnej strane Nemcova prudká strela minula bránu a Novákovi puk dobre nesadol na čepeľ hokejky.

V úvode druhej tretiny to boli opäť Trenčania, ktorí viac zamestnávali svojho exbrankára Nagya. V presilovej hre mal úvodný gól zápasu na hokejke najskôr Novák a následne aj Dlouhý, ale ani jeden z nich nedokázal puk prepasírovať za bránkovú čiaru. Piešťany prakticky celú úvodnú desaťminútovku druhej tretiny odohrali v oslabení a napokon aj kapitulovali, keď v 31. min dorazil puk do siete Gašparovič. Aktivita domácich pokračovala, ale Dukla mala problémy v zakončení. Úspešne nepochodila ani dvojica Petrovický a Rehák, ktorí netrafili bránku hostí. V závere druhe tretiny sa k slovu dostali aj "havrani", ktorých začal tlačiť čas. Najskôr po kombinačnej akcii strieľal z ľavého krídla Belluš a trafil Cháberu do masky. V závere sa o vyrovnanie neúspešne snažil Saliji.

V tretej tretine mal vyrovnanie na hokejke S. Hudec, ale puk netrafil ideálne. Zverenci trénera Gregora v sebe nenašli dostatok síl na otočenie zápasu a tak Dukla vyhrala chudobným jednogólovým víťazstvom.

Ján Kobezda, tréner Trenčína: "Prišiel k nám odhodlaný súper. Sme radi, že sme si po výbuchu v Košiciach vstúpili do svedomia. Dve tretiny sme súpera do veľa šancí nepustili, v poslednej nám puk párkrát skákal v bránkovisku. Som rád, že zápas dopadol ako dopadol. Chlapcom ďakujem, čaká nás play-off, potrebujeme sa naň poriadne pripraviť."

Dušan Gregor, tréner Piešťan: "Nedali sme gól v zápase, v ktorom sme okrem prvých desať minút hrali vyrovnanú partiu s domácimi. Gól sme dostali smolný, za výkon sa nemusíme hanbiť. S určitými vecami sa musíme vyrovnať. Odpočinieme si, potrénujeme a ideme ďalej. Zanedlho začíname ďalšiu dôležitú časť sezóny."

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

:: ::

"S Košicami sme boli v kontakte dlhší čas a napokon sme sa dopracovali ku konkrétnej ponuke. Nemal som nad čím váhať, pretože ide o špičkový a ambiciózny klub. Hokej predsa hráme práve preto, aby sme hrali o najvyššie priečky a vyhrávali trofeje," uviedol M. Kopřiva
Shane Doan patrí medzi skupinu neobmedzených voľných hráčov, ktorí momentálne čakajú na podpis zmluvy v NHL. Tridsaťdeväťročný útočník má pred sebou 21. sezónu v profilige a ako sa už nechal počuť, „nikde inde ako v Arizone hrať nechcem“
\"Osobne si myslím, že ešte potrebujeme jedného kvalitného obrancu. Nie je to ale moja práca a uvidíme ako sa s tým popasuje generálny manažér. V útoku už ale vyzeráme veľmi dobre,\" hovorí Tomáš Tatar pre hokej.sk
Takto pred rokom prezentoval Marko Daňo radosť z toho, že si v novej sezóne zahrá v jednom tíme s Mariánom Hossom. Teraz má podobné očakávania v súvislosti s očakávanou budúcou hviezdou NHL Fínom Patrikom Lainem.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
De Marco z Michaloviec na skúške v Levante, Sabler a Šmehyl posilnili Myjavu
Prestupové špekulácie dňa (streda, 27. júl 2016)
foto
"Stalo sa. Treba to brať pozitívne, aspoň sa trochu uvoľnila atmosféra. Veríme, že dnes to pre nás dopadne dobre, a to nie len na tlačovke," okomentoval situáciu PR manažér AS Trenčín Martin Galajda
foto
Spartak aj Austria čakajú ťažšieho súpera než v druhom predkole
"Trnavčania majú silnejší káder než Albánci, ale zároveň si myslím, že my sme ešte lepší, čo chceme potvrdiť ich zdolaním. Ak zvládneme prvý súboj, budeme to mať jednoduchšie," uviedol útočník Austrie Larry Kayode
foto
Juventus vzbudzuje rešpekt, bude sa báť celá Európa?
Taliansky šampión skladá dokonalý tím, ktorý vzbudzuje rešpekt. Na pozore sa musia mať všetci. Aj španielski giganti Barcelona a Real Madrid

To najlepšie z F1.sk

foto
Ferrari potvrdilo odchod Jamesa Allisona
To, o čom sa špekulovalo už niekoľko týždňov, je napokon realita: Ferrari potvrdilo, že technický riaditeľ James Allison opúšťa Maranello. Angličan prežil veľmi ťažké obdobie, zomrela mu manželka Rebecca a dlhšie avizoval, že sa chce vrátiť domov k trom deťom.
foto
Štatistiky a fakty po VC Maďarska
V Baku obsadili jazdci Mercedesu prvé a piate miesto, na Red Bull Ringu prvé a štvrté, v Silverstone prvé a tretie, na Hungaroringu prvé a druhé. Ďalšie zlepšenie teda nenastane.
foto
Prečo chcel Mercedes Hamiltonovi vziať možnosť voľby lepšej stratégie?
"Museli by sme tak spraviť, pretože našou úlohou je zabezpečiť dvojité víťazstvo. Aj keď by potom bol poriadny humbuk okolo toho, prečo sme Lewisa takto znevýhodnili," hovorí stratég Mercedesu.
foto
Mercedes tvrdí, že Rosberga v boxoch vybavil za 1,73 sekundy (VIDEO)
Nica Rosberga vraj mechanici vybavili za 1,73 sekundy, pričom doterajší rekord 1,92 sekundy držia tímy Red Bull a Williams.