{HSBGAMES}
Košice pocestujú do Martina s dvomi víťazstvami, Dornič: Nemusíme sa hanbiť (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Saturday, 12. March 2016, 17:36

Hokejisti HC Košice zvíťazili v druhom zápase štvrťfinále Slovnaft play off Tipsport ligy nad MHC Martin 3:2 a v sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedú 2:0.

HC Košice - MHC Martin 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 6. Boltun (Hričina, Dudáš), 16. Spilar (Bartoš, Deyl), 50. Hričina (Deyl) - 23. Nemček (Murček, Dlouhý), 60. Murček (Jass). Rozhodovali: Müllner, T. Orolin - Kacej, Stanzel, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4096 divákov
/na zápasy 2:0/

Košice: Halász - Dudáš, Deyl, Cebák, Šedivý, Jankovič, Mikuš, Chovan, Macejko - Spilar, Jenčík, Bartoš - Bicek, Suja, Hrnka - Šoltés, Češík, Tibor Varga - Hričina, Boltun, Milý

Martin: Dzubina - Rusina, Tabaček, Trávniček, Jáchym, Dvořák, Dlouhý, Tomáš Varga, Vyskoč - Cipulis, Galamboš, Surovka - Róbert Varga, Sprukts, Dírer - Nemček, Murček, Kabáč - Poliaček, Uhrík, Jass

Tak ako v prvom zápase aj v druhom začal domáci majster mohutným tlakom. A podobne ako v piatkovom súboji aj v sobotu sa do streleckej listiny rovnako v šiestej minúte zapísal Boltun. Hostia sa k prvej strele dostali až vo ôsmej minúte z hokejky Róberta Vargu, ale Halász bol pozorný. V dvanástej minúte boli domáci blízko k druhému gólu, ale Bartoš sám pred bránkou mieril vedľa. Vzápätí sa v trinástej minúte v oslabení sám rútil na hosťujúceho brankára Tibor Varga, ale ten jeho strelu kryl. V 16. minúte, keď hrali domáci druhú presilovku, Bartoš ideálne uvoľnil Spilára a ten presnou strelou k žrdi zvýšil na 2:0. Hostia mohli dve minúty pred koncom prvej sirény znížiť, ale Cipulisovu strelu košický gólman bravúrne zneškodnil.

Do druhého dejstva vstúpili hostia útočnejšie naladení. Už v 21. minúte musel strelu Dírera brankár Halasz kryť, ale o dve minúty neskôr Nemček našiel medzierku medzi betónmi košického brankára a znížil na 2:1. V 28. minúte hrali Košičania v oslabení a práve vtedy Tibor Varga trafil z výhodnej pozície žŕdku martinskej bránky. V 36. minúte sa na druhej strane, takisto v oslabení, dostal do brejku Surovka a svoje sólo zakončil len strelou do žŕdky. V závere tejto časti hry mali domáci niekoľko dobrých gólových šancí, ale ani jednu z nich nedokázali využiť.

V záverečnej tretine sa na obidvoch stranách dôsledne bránilo a čakalo na chybu súpera. Tá prišla na strane Martina v 50. minúte, domáci Hričina trafil ľavý horný roh Dzubinovej bránky a zvýšil na 3:1. O dve minúty na druhej strane ušiel obrane domácich Róbert Varga, ale Halásza neprekonal. Záverečné dve minúty hrali hostia power play, a keďže na dve minúty bol vylúčený Suja mali výhodu 6:4, 18 sekúnd pred koncom túto prevahu zužitkoval Murček a znížil na 3:2.

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Sme radi za dve víťazstvá, vedieme 2:0. V dnešnom zápase sme mali dobrý vstup do zápasu, dvakrát sme sa gólovo presadili. Súper v druhej časti zvýšil aktivitu a kontaktným gólom sa dostal do stretnutia. Pre nás je podstatné, že vedieme 2:0."

Ivan Dornič, tréner MHC Martin: "Košice hrali v prvom zápase veľmi dobre. V druhom sme my chceli hrať inak, no Košice sa dostali do dvojgólového vedenia. Počas prvej prestávky sme si povedali, že takto sa v play off nehrá. Druhá i tretia tretina bola z našej strany výborná. Chlapci podali výkon, za ktorý sa nemusia hanbiť. Myslím si, že svojich fanúšikov nesklamali. Prehrať s Košicami iba 2:3 je, vzhľadom na aktuálnu formu Košíc, pre nás úspech."

Peter Boltun, útočník HC Košice: "Bol to iný zápas ako včera. Dnes to bolo ťažšie, keďže Martinčania veľmi dobre bojovali a nič nám nedali zadarmo. Sme radi, že sme to zvládli."

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 6 prísp., posledný 13.03.2016 16:09:51
:: ::

V tomto roku sme si pripomenuli 70 rokov od založenia hokejového klubu v meste a fanúšikovia i priaznivci si predstavovali príjemnejšie oslavy.
Tento komplex palácov, záhrad a fontán dal vybudovať Peter Veľký a právom sa hrdí titulom ruské Versailles. Jeho výstavba trvala 14 rokov a v parku sa nachádza celkovo 134 fontán.
\"Možno je to mladícka daň. Máme tu sedem nováčikov, iní boli na šampionáte raz. Neviem či sa víťazstiev boja, ale musíme sa naučiť víťaziť. Možno ak by bol tento tím pohromade rok, dva, tak by takéto zápasy zvládal,\" hovorí Švehla
\"Faktom je, že sme sa mali nakopnúť už dávno. Ak to niekto nedokázal doteraz, tak to už asi ťažko urobí teraz,\" poznamenal veľavravným tónom Patrik Lušňák.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Osem francúzskych polčasov
Koľko sme toho na EURO 2016 naozaj ukázali? Pozrime sa na to rečou čísel. Tie, samozrejme, nie sú všetko. Umelecký dojem z našej hry bol však približne zodpovedajúci štatistikám
foto
Prečo sa Anglicko porúčalo zo šampionátu predčasne? Tu je desať dôvodov!
Anglicko opustilo EURO 2016 neslávnym spôsobom, keď v pondelok večer podľahlo Islandu 1:2. Akých chýb sa hrdý Albión na čele s trénerom Hodgsonom dopustil?
foto
Škrtel smeruje do Fenerbahce, tvrdí prezident klubu
Škrtel má do Fenerbahce prestúpiť za 5,5 milióna libier. Spolu s ním vystuží defenzívu mužstva aj krajný bek Gregory van der Wiel
foto
V prvom predkole Európskej ligy remíza Slovana s Tiranou (video)
Nikodimos Papavasiliou: "Utvorili sme si niekoľko dobrých príležitostí, no gól sme z nich nedali. Výsledok nie je zlý, teraz sa už zameriame na odvetu"