{HSBGAMES}
Nitra vyhrala v Žiline a je blízko k postupu do semifinále (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Tuesday, 15. March 2016, 20:10

Hokejisti Nitry zvíťazili aj v treťom zápase štvrťfinále play off slovenskej Tipsport Ligy, keď si v utorok poradili na ľade žilinských "vlkov" 5:3.

V sérii hranej na štyri víťazstvá vedú už 3:0 a môžu ju ukončiť už v stredu.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 3:5 (1:1, 1:3, 1:1) - /na zápasy: 0:3/
Góly: 3. Novotný (Brejčák, Ró. Huna), 21. Valášek, 51. Stupka (Zaťko, Handlovský) – 10. Macík (Pupák, Ordzovenský), 21. Kutálek (Beca, Podhradský), 24. Blackwater (Bajtek, Pupák), 28. Macík (Blackwater, Ordzovenský), 58. Laliberté. Rozhodovali: T. Orolin, Jonák – Smrek, Gajan, vylúčení: 6:7, navyše: Zaťko (Žilina) 10 minút napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2879 divákov

Žilina: Tomek – Brejčák, Zaťko, Ťavoda, Kurali, Leško, Makovský, Mendrej – Konečný, Róbert Huna, Novotný – Handlovský, Škoda, Stupka – Valášek, Ježek, Drevenák – Rogoň, Dominik Rehák, Ondruš.

Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, Baker, Milo, König, Kuzma – Laliberté, M. Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Beca, Kutálek – Macík, Štefanka, Pupák – Bajtek, Bene, Piačka.

Žilina sa po štyroch sezónach dočkala konečne domáceho duelu play off a "vlci" začali od úvodných sekúnd naplno. Po faule Becu hrali presilovku a po delovke Novotného spoza ľavého kruhu sa ujali vedenia. Hostia potom vyrovnali hru počas svojej presilovky, Tomek bol však pozorný a viaceré nepríjemné situácie vyriešil s prehľadom. V 10. minúte však kapituloval, keď odrazený puk spoza bránky dorazil zblízka do siete Macík. Hra mala dobré tempo, súperi si nič nedarovali, no šancí na gól mnoho nebolo a tie, ktoré prišli, Tomek aj Valent zvládli.

Úvod druhej tretiny vyšiel hosťom parádne, keď sa im už v 29. sekunde podarilo vďaka Kutálekovi doraziť zblízka puk do odkrytej bránky. Prakticky po buly však domáci vyrovnali, keď sa po siedmich sekundách hry presadil Valášek. Odpoveď hostí prišla o niekoľko minút po nevyužitej presilovke domácich, keď Blackwater dostal od Bajteka dobrú prihrávku spoza bránky a prestrelil Tomeka. O niekoľko minút hostia po prvý raz viedli pod Dubňom o dva góly, keď domáci nepokryli Macíka a ten zblízka druhým presným zásahom v zápase zvýšil. Domácimi góly otriasli, nevedeli sa dostať do hry, naopak Nitra ju pohodlne kontrolovala. V závere druhej časti pribudlo nervozity a vylúčení, ale žiadne z nich nebolo potrestané.

Na začiatku tretej časti sa hosťom podarilo dať gól, ale bol kopnutý úmyselne nohou a rozhodcovia ho po porade s videorozhodcom neuznali. Domáci sa márne pokúšali niečo vymyslieť na dobre hrajúcu Nitru, ktorá si strážila dvojgólové vedenie. V 51. minúte však prišla presilovka hostí, ktorá sa už po 8 sekundách skončila nájazdom Stupku a tretím žilinským gólom a "vlci" dostali razom novú energiu. Zabudli však na zadné dvierka a necelé tri minúty pred koncom inkasovali rozhodujúci gól z hokejky Lalibertého. Vlci sa potom snažili ešte vyrovnať, hrali aj power play, ale hostia už tretiu výhru v sérii udržali a sú blízko semifinále.

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Nemôžem chalanom uprieť snahu, bojovali, dali do toho všetko. Škoda situácií za bránkou, z ktorých sme po prihrávkach pred ňu dostali tri góly. Do zajtra zregenerujeme a budeme bojovať ďalej."

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Hráčov sme pripravovali na tlak Žiliny, niekedy sme si to však až zbytočne komplikovali vracaním puku do nášho pásma. Odohrali sme play off zápas, aký sa má vonku hrať a myslím, že sme zaslúžene vyhrali. Gól v presilovke nás trošku zaskočil, ale zápas sme zvládli a vedieme 3:0 na zápasy."

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 4 prísp., posledný 16.03.2016 13:30:07
Zobrazuje sa niekoľko vybraných názorov z diskusie, ktoré naši čitatelia označili ako najlepšie.
truhlik_NR ® Dnesny zapas
publ.: 15.03.2016 21:15:58 - 2 reakcie
nitricka pekne. ~druhu 1/2 zapasu som pozeral na huste - ale zdal sa mi nejaky prazdny ZA stadion. ZA nema fanusikov? Co som pocul povzbudzovat sa mi zdalo nejake zname - akoby to boli NR fansm A ked komentator na huste zahlasi ze ZA fans isli na futbal - ze umrel som. ZA - kde mate fanusikov? V prdelke - na fotbale :D :D :D »»
:: ::

"S Košicami sme boli v kontakte dlhší čas a napokon sme sa dopracovali ku konkrétnej ponuke. Nemal som nad čím váhať, pretože ide o špičkový a ambiciózny klub. Hokej predsa hráme práve preto, aby sme hrali o najvyššie priečky a vyhrávali trofeje," uviedol M. Kopřiva
Shane Doan patrí medzi skupinu neobmedzených voľných hráčov, ktorí momentálne čakajú na podpis zmluvy v NHL. Tridsaťdeväťročný útočník má pred sebou 21. sezónu v profilige a ako sa už nechal počuť, „nikde inde ako v Arizone hrať nechcem“
\"Osobne si myslím, že ešte potrebujeme jedného kvalitného obrancu. Nie je to ale moja práca a uvidíme ako sa s tým popasuje generálny manažér. V útoku už ale vyzeráme veľmi dobre,\" hovorí Tomáš Tatar pre hokej.sk
Takto pred rokom prezentoval Marko Daňo radosť z toho, že si v novej sezóne zahrá v jednom tíme s Mariánom Hossom. Teraz má podobné očakávania v súvislosti s očakávanou budúcou hviezdou NHL Fínom Patrikom Lainem.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Dúbravka v Liberci, Pogba sa údajne dohodol s "diablami"
Prestupové špekulácie dňa (štvrtok, 28. júl 2016)
foto
Rekord je vraj na svete, Pogba do Man United, agent dostane dvadsať miliónov!
Juventus dostane za 23-ročného Pogbu 92 miliónov britských libier, ďalších dvadsať miliónov poputuje jeho agentovi Minovi Raiolovi
foto
Trenčín nevyužil šance a prehral, Ševela: Všetko je otvorené
"Vieme, že Legia je väčší klub ako my, ale to nič neznamená. V odvete sa pokúsime vyhrať a zabojovať o postup," uviedol Bero
foto
Efektívna Legia zaskočila Trenčín, rozhodol Nikolič
"Podľa môjho názoru sme boli možno aj lepší ako Legia, ale v takýchto zápasoch rozhoduje efektivita. My sme nepremenili šance, žiaľ, taký je futbal," povedal Ševela

To najlepšie z F1.sk

foto
V Mainzi sa uskutočnil zápas na podporu Michaela Schumachera (VIDEO)
Za tím Nazionale Piloti sa strelecky presadili aj Sebastian Vettel, Mika Häkkinen, Charles Leclers a Mick Schumacher.
foto
Ferrari potvrdilo odchod Jamesa Allisona
To, o čom sa špekulovalo už niekoľko týždňov, je napokon realita: Ferrari potvrdilo, že technický riaditeľ James Allison opúšťa Maranello. Angličan prežil veľmi ťažké obdobie, zomrela mu manželka Rebecca a dlhšie avizoval, že sa chce vrátiť domov k trom deťom.
foto
Štatistiky a fakty po VC Maďarska
V Baku obsadili jazdci Mercedesu prvé a piate miesto, na Red Bull Ringu prvé a štvrté, v Silverstone prvé a tretie, na Hungaroringu prvé a druhé. Ďalšie zlepšenie teda nenastane.
foto
Prečo chcel Mercedes Hamiltonovi vziať možnosť voľby lepšej stratégie?
"Museli by sme tak spraviť, pretože našou úlohou je zabezpečiť dvojité víťazstvo. Aj keď by potom bol poriadny humbuk okolo toho, prečo sme Lewisa takto znevýhodnili," hovorí stratég Mercedesu.