{HSBGAMES}
Košice uspeli v Martine, rozhodol Suja (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Tuesday, 15. March 2016, 20:15

Úradujúci majstri a víťazi základnej časti z Košíc si s Martinom poradili aj v treťom zápase štvrťfinále play off slovenskej Tipsport Ligy.

V utorňajšom zápase vyhrali "oceliari" na ľade hostí tesne 3:2 po predĺžení, keď sa v 65. minúte presadil v presilovke štyroch proti trom Suja. Košičania tak vedú v sérii už 3:0 na zápasy a o postupe do semifinále môžu rozhodnúť už v stredu.

MHC Martin - HC Košice 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1) - /na zápasy 0:3/
Góly: 22. Tabaček (Rusina), 47. Cipulis (Surovka, Galamboš) - 13. Tibor Varga (Mikuš), 43. Spilar (Bartoš, Češík), 65. Suja (Bicek, Deyl). Rozhodovali: J. Konc, M. Novák - Kacej, M. Orolin, striedanie: 21. Češík za Jenčíka (Košice), vylúčení: 4:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2800 divákov

Martin: Dzubina – Rusina, Tabaček, Dvořák, Matejka, Dlouhý, Trávniček,– Vyskoč, Tomáš Varga – Surovka, Galamboš, Cipulis – Rzavský, Sprukts, Dírer – Nemček, Murček, Jass – Uhrík, R. Varga, Poliaček

Košice: Halász – Jankovič, Deyl, Cebák, Šedivý, Macejko, Mikuš – Spilar, Jenčík, Bartoš – Bicek, Suja, Bartánus – Lapšanský, Hrnka, Tibor Varga – Hričina, Milý, Boltun

V televíznom zápase nastúpil majster v plnej sile už aj s Bartánusom a Lapšanským. Už po 66 sekundách mohol vyhrávať, ale Dzubina sa nenechal prekabátiť Bicekom, ktorý sa ocitol pred ním sám. V 5. minúte mohol kontrovať Rzavský, ale Halász bol na mieste. Bez gólu sa skončil i závar pred košickým brankárom v 9. minúte. Domáci dokázali korčuľovať so súperom a tak bola hra vyrovnaná. V 13. minúte sa šťastie priklonilo na stranu favorita, keď skackajúci puk Tibora Vargu skončil za chrbtom Dzubinu. Ďalšie minúty patrili Košičanom. V 16. minúte strela Bartoša len tesne minula pravú žŕdku. V 18. minúte sa zaskvel Dzubina po tutovke Milého.

V úvode druhého dejstva sa dostal do palebnej pozície Galamboš, ale Halász bol na mieste. Vzápätí však využil kapitán MHC Tabaček presilovku za vylúčenie Mikuša a bombou od modrej vyrovnal. Pri ďalšej presilovke v 25. minúte vyskúšali pozornosť Halásza Jass a Cipulis. V 28. minúte bol vzruch pred oboma bránkami. Najprv si Halász s námahou poradil s nahodeným pukom Matejku a potom chytil Dzubina pokus Hrnku. V 33. minúte zaváhal Sprukts pred gólmanom hostí, v 36. minúte ohrozil Halásza Galamboš a o chvíľu Dírer zblízka prestrelil. V 38. minúte sa nepresadil ani Hrnka a v 39. minúte nemierili presne ani Surovka a Galamboš.

V 42. minúte sa ocitol Rzavský sám pred Halászom, ale nevyzrel na gólmana hostí. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo aj teraz. Spilar sa v 43. minúte zoči-voči Dzubinovi nemýlil a majster opäť viedol. V 46. minúte zaváhal v koncovke Galamboš. Potom zahrali domáci veľmi dobre presilovku a Cipulis bekhendom do prázdnej bránky zaslúžene vyrovnal. V 50. minúte sa nepresadil Bicek. Potom domácich pri presilovke hostí viackrát podržal Dzubina. Tempo gradovalo. V 52. minúte nevyužil dobrú príležitosť Nemček a v 53. minúte si martinský brankár poradil so šancami Lapšanského a Milého. V 54. minúte opäť Nemček v ideálnej pozícii mieril len vedľa. V 58. minúte zneškodnil Dzubina tutovku Hrnku. V riadnom hracom čase sa nerozhodlo.

V predĺžení mal prvý strelecký pokus Galamboš v 61. minúte, na druhej strane o minútu neskôr Macejko. V 64. minúte išiel na trestnú lavicu Dírer a Košice presilovku 4:3 využili za 36 sekúnd, keď sa autorom víťazného gólu stal Suja.

Ivan Dornič, tréner Martina: "Keď sme chceli zdramatizovať túto sériu, potrebovali sme zvíťaziť. S Košicami sme sa stretli štyrikrát v tejto sezóne doma a zápas sa skončil vždy v riadnom hracom čase nerozhodne. Žiaľ, vyhrali sme v predĺžení len prvé stretnutie, trikrát sme ťahali za kratší koniec. Napriek prehre musím chlapcov pochváliť, hrali výborne, plnili taktické pokyny. Tak, ako v celom ročníku, opäť sme doplatili na nepremenené vyložené príležitosti."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Bolo to bojovné stretnutie z oboch strán a pre nás veľmi dôležitý zápas. Zvládli sme ho a vedieme v sérii 3:0. Myslím, že dobre zregenerujeme, pripravíme sa na štvrtý zápas a verím, že aj v ňom zvíťazíme."

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

:: ::

"Tento tím má momentálne veľmi ďaleko od mužstva, ktoré získalo titul. Pred nami je veľa práce a žiadne víťazstvo nemôžeme brať ako povinnú jazdu," uviedol Branislav Mezei
"Moja chuť je obrovská! Po operácii som si nedočkavosťou hrýzol pery. Veľmi som chcel hrať a tak sa teraz teším na každý zápas," hovorí Richard Mráz pre hokej.sk
Reprezentačný tréner Zdeno Cíger bude musieť riešiť nečakaný problém. Z ním nominovaného obrancu Eduarda Šedivého sa stal útočník.
\"Životná úroveň je tu vysoká, no ľudia sú zároveň veľmi priateľskí. Ak niečo potrebujete, tak vám to darujú,\" hovorí zo svojej osobnej skúsenosti Roman Karaffa

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Zlá správa pre Prešov, nováčik opúšťa jedna z jeho najväčších opôr!
Ashiru pôsobil pred Prešovom v dánskom Midtjyllande. Odtiaľ hosťoval aj v Skive IK a Ringkøbing IF. Za Tatran vsietil polovicu jeho ligových gólov (5) v v štrnástich stretnutiach a patril medzi najlepších hráčov nováčika
foto
Iný level, pochvaľuje si podmienky v Poľsku Patrik Mišák
"Našim cieľom je udržať sa v hornej časti tabuľky a pri troche šťastia možno zabojovať aj o poháre. Máme to rozbehnuté dobre, ale do cieľa je ešte ďaleko," hovorí ofenzívny stredopoliar
foto
Preview: Žilina o rekord jesene, aj posledné kolo v znamení Adventu
Fortuna liga 2016/2017 sa po víkendových zápasoch 19. kola uloží na zimný spánok, aby sa budúci rok potom opäť rozbehla v polovici februára
foto
Dokonalá rozlúčka? Ďuriš uvažuje o odchode z Plzne
"Som rád, že fanúšikovia prišli, aj keď už o nič nešlo. Ten zápas som otočil pre nich, chcel som sa im nejako poďakovať za tých šesť rokov, čo som v klube," nechal sa počuť Ďuriš

To najlepšie z F1.sk

foto
Paddy Lowe vraj odchádza z Mercedesu!
Informáciu priniesla talianska verzia portálu Motorsport.com, ktorá však tvrdí, že Brit nie je na ceste do Ferrari.
foto
Surer analyzuje Rosbergov koniec i hľadanie možného nástupcu
"Nebol to ten istý Niki Lauda, ktorý uprostred pretekárskeho víkendu v Kanade 1979 jednoducho odišiel? Práve ten človek, ktorý nechal vtedajšieho šéfa Bernieho Ecclestona len tak v štichu, sa teraz rozčuľuje," krúti hlavou Marc Surer.
foto
Rosberg reaguje na Laudovu kritiku: Zabudol si na rok 1979?
"Ešte by som k tomu povedal jedno: Sám Niki skončil dokonca uprostred pretekárskeho víkendu, stalo sa tak v roku 1979," pripomenul nový majster sveta. "Bolo to uprostred sezóny a bol mladší ako ja teraz. Takže asi na to zabudol!"
foto
Mercedes už má prvých záujemcov: Sú to Taki Inoue a Kamui Kobajaši
Záujem o pracovné miesto okamžite prezentoval bývalý pretekár Simteku a Footworku Taki Inoue, ktorý sám seba rád označuje za "najhoršieho pretekára všetkých čias".