{HSBGAMES}
V gólovej šou uspel Poprad nad Zvolenom, Paukovček: Súper nás trestal (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Thursday, 17. March 2016, 17:39

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v treťom štvrťfinálovom súboji Slovnaft play off Tipsport Ligy nad HKM Zvolen 6:5 a znížili stav série na 1:2. Štvrtkový duel pod Tatrami mal turbulentný priebeh a vyše dvojtisícová divácka návšteva videla až jedenásť gólov.

Domáci viedli po prvej tretine 3:0, lenže Zvolenčania v prostrednej časti reagovali málo vídaným päťgólovým uragánom. "Kamzíci" však dokázali nájsť na túto studenú sprchu odpoveď a tromi presnými zásahmi napokon strhli víťazstvo na svoju stranu.

Štvrtý duel je na programe v piatok o 17.00 h opäť v Poprade.

HK Poprad - HKM Zvolen 6:5 (3:0, 1:5, 2:0)
Góly: Góly: 13. Lantoš (Koyš), 16. Lantoš (Mikula, Jaborník), 19. Heizer (Kasík), 39. Koyš (Rapáč, Števuliak), 41. Kroták (Heizer), 43. Števuliak (Suchý) - 22. J. Jurík (Puliš, Ďaloga), 24. Brabenec (Puliš, Semorád), 25. Obdržálek (J. Jurík), 28. L. Jurík (Obdržálek, J. Jurík), 31. J. Jurík (L. Jurík, Habšuda). Rozhodovali: D. Konc, Lauff - Rovenský, Smrek, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2215 divákov.
/stav série 1:2/

Poprad: Kostúr (31. Svoboda) - Jaborník, Fabian, Suchý, Dinda, Malina, Kasík, D. Šterbák - Kroták, Heizer, Paločko - R. Rapáč, Paukovček, Koyš - Mikula, Lantoš, Štrauch - Achs, Toma, Števuliak - Rusnák

Zvolen: Baroš - Bagin, Juraško, D. Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, Habšuda - Semorád, Brabenec, Puliš - Obdržálek, L. Jurík, J. Jurík - Brendl, Mráz, Klhůfek - Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo

Hostia boli v Poprade od úvodnej minúty pánmi na ľade. Domácich do ničoho nepúšťali, lepšie kombinovali a robili menej chýb. Góly ale strieľali iba Popradčania. Skóre zápasu otvoril po kikse zvolenskej obrany Lantoš. Ten istý hráč v šestnástej minúte zvýšil už na 2:0, keď sa najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii pred Barošom. Streleckú disponovanosť "kamzíkov" korunoval tesne pred odchodom do šatní zblízka Heizer a Poprad viedol 3:0.

Obraz hry sa ani po prvej prestávke nezmenil. Hostia boli lepším tímom a prevahu začali pretavovať aj do gólov, keď za štyri minúty dokázali vyrovnať na 3:3. Najprv udrel Juraj Jurík a po ňom nikým nekrytý najproduktívnejší hráč základnej časti Brabenec. Vyrovnať sa podarilo po krásnom sóle po celom obvode útočnej tretiny Obdržálekovi a domáca lavička si vzala oddychový čas. Spanilá jazda Zvolena ale pokračovala ďalej. Štvrtý gól hostí dosiahol Lukáš Jurík a studenú sprchu pre domácich dokončil v 31. minúte Juraj Jurík - 3:5. To sa už domáci brankár Kostúr porúčal z bránky a nahradil ho Svoboda. Poprad znížil na rozdiel gólu minútu pred druhým odchodom do šatní. Sporný zásah Koyša ešte musel potvrdiť videorozhodca.

Do tretieho dejstva vykorčuľoval úplne iný Poprad a gólové hody pokračovali. Po skončení trestu Lantoša v 41. minúte po peknej kombinácii "kamzíci" vyrovnali - dokonalým blafákom sa prezentoval nestarnúci Arne Kroták. Domácich gól povzbudil a začali Barošovi podkurovať. Ich snahu korunoval o dve minúty presnou strelou Števuliak, ktorý vrátil Popradu vedenie - 6:5. Hostia sa snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, ale vyrovnať sa im ani napriek oddychovému času a hre brankára v samom závere stretnutia nepodarilo.

Pavol Paukovček, tréner Popradu: "Napriek tomu, že Zvolen bol lepší, dali sme tri góly. Z minima sme vyťažili maximum. Druhú tretinu sme hrali vlažne, súper nás trestal. Ďakujem chlapcom, že po druhej tretine to nevzdali a začali bojovať. Pre nás trénerov to bolo na porazenie, zápas sa však divákom musel páčiť."

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "Videli sme veľmi dobrý hokej pre divákov, padlo veľa gólov. Dali sme päť gólov vonku a mali sme vyhrať. Vyšla nám druhá tretina. Faulami sme však vrátili Poprad do hry. Záver zápasu nám nevyšiel. Mali ste tesné vedenie udržať."

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 16 prísp., posledný 18.03.2016 21:22:18
:: ::

V tomto roku sme si pripomenuli 70 rokov od založenia hokejového klubu v meste a fanúšikovia i priaznivci si predstavovali príjemnejšie oslavy.
Tento komplex palácov, záhrad a fontán dal vybudovať Peter Veľký a právom sa hrdí titulom ruské Versailles. Jeho výstavba trvala 14 rokov a v parku sa nachádza celkovo 134 fontán.
\"Možno je to mladícka daň. Máme tu sedem nováčikov, iní boli na šampionáte raz. Neviem či sa víťazstiev boja, ale musíme sa naučiť víťaziť. Možno ak by bol tento tím pohromade rok, dva, tak by takéto zápasy zvládal,\" hovorí Švehla
\"Faktom je, že sme sa mali nakopnúť už dávno. Ak to niekto nedokázal doteraz, tak to už asi ťažko urobí teraz,\" poznamenal veľavravným tónom Patrik Lušňák.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Kto povedie Španielsko? Nájsť nového trénera je priam nadľudská úloha
Del Bosque to síce ešte oficiálne nepotvrdil, no nie je žiadnym tajomstvom, že 65-ročný rodák zo Salamancy nebude po osemfinálovej prehre s Talianskom pokračovať na lavičke „La Furia Roja"
foto
Trnava chce opäť postúpiť cez Hibernians, začne bez divákov
"Fanúšikovia celú sezónu stáli za nami, tešili sa na európsky pohár a teraz ho neuvidia. Urobíme všetko, aby sme postúpili do druhého predkola," uviedol Karhan
foto
Osem francúzskych polčasov
Koľko sme toho na EURO 2016 naozaj ukázali? Pozrime sa na to rečou čísel. Tie, samozrejme, nie sú všetko. Umelecký dojem z našej hry bol však približne zodpovedajúci štatistikám
foto
Prečo sa Anglicko porúčalo zo šampionátu predčasne? Tu je desať dôvodov!
Anglicko opustilo EURO 2016 neslávnym spôsobom, keď v pondelok večer podľahlo Islandu 1:2. Akých chýb sa hrdý Albión na čele s trénerom Hodgsonom dopustil?