{HSBGAMES}
Barani uspeli v Košiciach (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 27. March 2016, 20:13

Hokejisti HC05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v prvom semifinálovom zápase Tipsport Ligy na ľade HC Košice 3:1 a v sérii hranej na štyri víťazné zápasy sa ujali vedenia 1:0. Do vedenia išli ešte v úvode zápasu domáci Košičania, ale "barani" postupne prevzali iniciatívu a skóre otočili vo svoj prospech. Druhý zápas je na programe v pondelok 28. marca o 17.00 h opäť v košickej Steel aréne.

HC Košice - HC 05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 4. Lapšanský (Deyl, Češík) - 23. Ďatelinka (Kytnár, Matoušek), 35. Bortňák (Zigo), 46. Bast (Tománek, Majdan).
Rozhodovali: Jonák, Konc - Gajan, Smrek, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5689 divákov.

HC Košice: Halász - Dudáš, Deyl, Cebák, Jankovič, Pavúk, Mikuš, Macejko - Spilar, Češík, Bartoš - Bicek, Suja, Bartánus - Lapšanský, Hrnka, Varga - Hričina, Milý, Šoltés

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua - Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Čížek, Gründling, Sandgren, Majeský - Lamper, Zigo, Matoušek - Majdan, Bast, Tománek - Gillies, Kytnár, Hvila - Lunter, Handzuš, Bortňák

Lepší vstup do zápasu mali domáci hokejisti. Hrnka sa v tretej minúte dostal do dvoch sľubných príležitostí, no úspešný nebol. Už o minútu na to však Košičania hrali presilovku a Lapšanský presnou strelou prekvapil brankára Bacashihuu - 1:0. V siedmej minúte vyhral Banskobystričan Tománek buly pre Majdana, ktorého nebezpečný pokus Halász zneškodnil. Hostia s pribúdajúcimi minútami prvej tretiny preberali iniciatívu a obrana domácich "horela" najmä v závere prvej časti. Halász si však po dvadsiatich minútach držal čisté konto.

To mu vydržalo do 23. minúty, keď protiútok hostí zblízka zakončil obranca Ďatelinka - 1:1. Už o pár sekúnd na to sa Majdan zbavil obrancu Deyla, ale v krátkom úniku neuspel. Na opačnej strane mohol Hričina vrátiť domácim náskok, no ani jeho pokus v 28. minúte skóre nezmenil. V 34. minúte si výborné príležitosti vypracovali Majdan aj Bast, no Halász podržal Košičanov. Druhá tretina patrila hosťom herne aj výsledkovo, čo "barani" potvrdili v 35. minúte. Obrana domácich pozabudla na striedajúceho Bortňáka, ktorý po Zigovej prihrávke prestrelil Halásza - 1:2. O tretí gól hostí sa v presilovke v 37. minúte snažil najmä Roussel, jeho sľubnú šancu Halász zmaril.

V 42. minúte sa až pred košického brankára dostal Lamper, no so svojou príležitosťou naložil veľmi zle. Domáci sa nevedeli dostať do ideálnej hernej pohody a za chybu v obrane v 46. pykali tretím gólom. Majdan nahodil puk na Halásza a o úspešnú dorážku sa postaral Kanaďan Bast - 1:3. Tribúny košickej Steel arény hnali vpred domáci tím, ale hostia dianie na ľade úspešne kontrolovali. Šance na zníženie mali Bartánus i Hrnka, ale Bacashihua už neinkasoval. Hostia mohli v 60. minúte pridať aj štvrtý gól, ale Zigo v sľubnej pozícii Halásza neprekvapil.

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Úvodných desať minút patrilo nám a dokázali sme sa aj gólovo presadiť. Súper však zvýšil aktivitu a napokon lepšie zvládol tento zápas. My však nevešiame hlavy. Poučíme sa z vlastných chýb a verím, že druhý zápas zvládneme lepšie my."

Vladimír Országh, tréner Hc 05 iClinic Banská Bystrica: "Videli sme veľmi dobrý zápas z oboch strán. Domáci na nás v prvej tretine vyleteli, v prvých desiatich minútach boli aktívnejší. My sme sa pomalšie spamätávali. V druhej tretine sme dali vyrovnávajúci gól a išli sme aj do vedenia. Mali sme aj ďalšie príležitosti, ktoré sme však nepremenili. Domáci však stále hrozili. V tretej tretine sme sa zamerali na poctivé bránenie. Dobre zapracovala naša defenzíva aj brankár. Sme radi za prvé víťazstvo, ale nič to neznamená. Zajtra je nový deň a čaká nás ďalší ťažký zápas."

Tomáš Halász, brankár HC Košice: "Myslím, že v celej prvej tretine sme boli lepší. V druhej časti Bystričanom narástli krídla, darilo sa im a nevedeli sme si s tým dať rady. Tam sa zápas lámal. Výkon z prvej tretiny sme nedokázali zopakovať ani v tretej. Aj preto sme dnes nemohli pomýšľať na úspech."

Juraj Majdan, útočník HC 05 iClinic Banská Bystrica: "Počkali sme si na svoje šance, zbytočne sme sa nehrnuli dopredu. Naše víťazstvo vyplynulo aj z dobrej obrany. Zostávame nohami na zemi, séria bude ešte dlhá."

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 19 prísp., posledný 28.03.2016 14:37:46
:: ::

V tomto roku sme si pripomenuli 70 rokov od založenia hokejového klubu v meste a fanúšikovia i priaznivci si predstavovali príjemnejšie oslavy.
Tento komplex palácov, záhrad a fontán dal vybudovať Peter Veľký a právom sa hrdí titulom ruské Versailles. Jeho výstavba trvala 14 rokov a v parku sa nachádza celkovo 134 fontán.
\"Možno je to mladícka daň. Máme tu sedem nováčikov, iní boli na šampionáte raz. Neviem či sa víťazstiev boja, ale musíme sa naučiť víťaziť. Možno ak by bol tento tím pohromade rok, dva, tak by takéto zápasy zvládal,\" hovorí Švehla
\"Faktom je, že sme sa mali nakopnúť už dávno. Ak to niekto nedokázal doteraz, tak to už asi ťažko urobí teraz,\" poznamenal veľavravným tónom Patrik Lušňák.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Výhra nad Nemeckom potešila. Nie je však čas na lietanie v oblakoch
Zápas a výsledok s Nemeckom netreba podceňovať ani preceňovať. Viacerí hráči vyhlásili, že nehrozí žiadne pojašenie a lietanie v oblakoch
foto
Ako Slováci dobyli Augsburg (video)
Už okolo obeda mesto začali obsadzovať slovenskí priaznivci, ktorí buď pricestovali priamo zo Slovenska, alebo pracujú v blízkosti Augsburgu
foto
Hrnčár opúšťa Myjavu, vymení ju pravdepodobne za Ružomberok!
Trénerské duo Norbert Hrnčár a Richard Höger sa rozhodlo ukončiť spoluprácu s myjavským klubom a odchádza trénovať tím MFK Ružomberok. Informoval o tom Spartak Myjava na svojom Facebooku
foto
Na EURO pocestuje aj Škriniar, Kozák: Máme zdupľované posty (video)
Tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák v pondelok určil konečnú nomináciu 23 hráčov pre majstrovstvá Európy vo Francúzsku (10. júna - 10. júla)

To najlepšie z F1.sk

foto
V Red Bulle vinia zo zlyhania aj malé monacké garáže (VIDEO)
"Tieto garáže sú veľmi malé a nepomestia sa nám do nich všetky gumy do extrémneho počasia, intermediálky a tri typy slikov," vysvetlil Christian Horner vo svojej analýze monackého zlyhania.
foto
Mercedes vysvetľuje tímovú réžiu, Hamilton označil Rosberga za džentlmena (VIDEO)
"Nekládol žiadne otázky," vysvetlil športový šéf Mercedesu Toto Wolff. "Najskôr sme mu povedali, že by mal byť rýchlejší. Keď to nevyšlo, tak sme prišli s tým, že by mal Lewisa pustiť pred seba."
foto
Ricciardo neskrýva sklamanie: Druhý víkend po sebe mi to pokašľali...
"Ja som do boxov nešiel z vlastnej vôle, oni ma tam zavolali a mali byť pripravení. Bolí to a neviem, čo ďalšie mám k tomu povedať. Mám pocit, že v týchto podmienkach som bol lepší ako Lewis, no výsledok to nedokazuje."
foto
Red Bull strategickou chybou daroval víťazstvo Hamiltonovi, pódium pre Péreza!
Veľkú cenu Monaka pre rok 2016 vyhral Lewis Hamilton, ktorý v úvode pretekov strategicky zariskoval a veľmi dlho ostal na gumách do dažďa. Následne prezul priamo na ultrasofty, s ktorými to dotiahol až do cieľa: mal však aj šťastie, pretože Danielovi Ricciardovi tím nepripravil pneumatiky a v boxoch sa zdržal veľmi dlho.