7. kolo - piatok, 05. október 2012 (17:00 hod)

HK mesta Zvolen
HK Nitra

GAMEDATA||||ZVO||NIT||HK mesta Zvolen||HK Nitra||5||3||
(0:1 , 2:0 , 3:2)

Nitrania sa ujali vedenia už v 2. min, keď ťažili z presilovky a po prihrávke Chrenka skóroval Jokila z pravého kruhu dobre umiestnenou strelou nad betón Šimka - 0:1. Rozhodca v prvej tretine často vylučoval, z čoho mohli profitovať najmä hostia. V ďalšej viac než 3-minútovej početnej výhode Jokila z rovnakej príležitosti mieril vedľa. Zvolenčania boli technickejší, mali šance, ale tie neboli z kategórie vyložených, vyrovnať sa domácim nepodarilo ani z presilovky v závere prvej dvadsaťminútovky.

To, čo vyšlo na začiatku prvej tretiny hosťom, podarilo sa v úvode druhej časti domácim, keď v 22. min v presilovke vystrelil od modrej Chovan, brankár Valent vyrazil puk pred L. Juríka a ten ho bez problémov poslal do odkrytej časti - 1:1. O minútu neskôr ťažil Zvolen z ďalšej presilovky: tentoraz Podkonický vyrobil peknú prihrávku spoza bránky na opačnú stranu vpravo voľnému Hraškovi, ktorý mieril efektne pod hornú žŕdku. Líder teda otočil vývoj z 0:1 na 2:1 a mohol pridať aj tretí gól po faule Baču na unikajúceho Ďalogu, no nedovolene zastavený Zvolenčan nepremenil v 26. min trestné strieľanie. Šance sa v druhej tretine striedali na oboch stranách. Nitrania mali blízko k vyrovnaniu po polhodine hry, ale Hamrák s Kováčikom nedostali puk za ležiaceho Šimka. V 38. minúte sa zoči - voči Valentovi nepresadil Chovan.

V tretej tretine to Zvolenčanom opäť vyšlo v presilovke, konkrétne v 44. min po strele Ťavodu spoza kruhu zblízka Chovan uspel na 3:1. O 26 sekúnd neskôr korčuľoval sám na bránku Nitry P. Zuzin, no sólo nepretavil do gólu. Domácich to mohlo mrzieť, pretože v 46. min dostal presnú prihrávku od Vosátka Stümpel na útočnú modrú čiaru medzi dvoch obrancov Zvolena a svoj nájazd zakončil gólom na 2:3 z pohľadu Nitry. Pod Pustým hradom sa bolo na čo pozerať, akcie sa striedali na oboch stranách. Zvolenčania zvýšili svoj náskok na 4:2 v 52. min, keď po prihrávke L. Juríka strieľal z otočky Chovan, od brankára Valenta sa dostal puk k Škvaridlovi, ktorý ho nadvihol a ležiaceho gólmana Nitry prekonal. Zápas v 58. min vývoj zdramatizoval Rais, keď sa v presilovke dostal pred Šimka Stümpel. Zvolenský brankár puk len vyrazil, obrancovia ho nedokázali vyhodiť, získal ho spomenutý Rais a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Nitranom však potom nevyšla záverečná hra bez brankára: 8 sekúnd pred koncom poslal puk do prázdnej bránky Podkonický.

Góly: 22. L. Jurík (Michal Chovan, Škvaridlo), 23. P. Hraško (Podkonický, Brabenec), 44. Michal Chovan (Ťavoda), 52. Škvaridlo (L. Jurík, Michal Chovan), 60. Podkonický (L. Jurík) - 2. Jokila (T. Chrenko), 46. Stümpel (Vosátko, Ordzovenský), 58. Rais (Stümpel, R. Tománek)

Súpisky:
Zvolen: Šimko - P. Hraško, Juraško, Ťavoda, Mucha, Pokovič, M. Výborný - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, Síkela, Čanky

Nitra: M. Valent - König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Rais, Trefný, Arvay, od 9. M. Pupák - Jokila, T. Chrenko, Martin Segľa - R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik - Podstavek, Hamrák, Mašlonka - Kadura, Bene, Kmeč

Povedali po zápase
Peter Mikula (tréner Zvolena): "Prvú tretinu sme odohrali kŕčovito, veľmi zle sme korčuľovali. Vývoj sme otočili až na začiatku druhej tretiny, keď nás ´nakopli´ góly v presilovkách. Snažili sme sa hrať nátlakový hokej. Zistili sme totiž, že Nitra má slabiny v obrannej hre pod tlakom. Súper mal dobré protiútoky, podarilo sa mu znížiť a zdramatizovať zápas. My sme sa naďalej snažili vytvárať tlak na brankára i obranu súpera, čo sa nám v druhej a tretej tretine darilo. V závere sme sa trošku stiahli dozadu. Najmä v tretej tretine bol zápas dramatický, hral sa veľmi dobrý extraligový hokej. Ako tím sme odviedli dobrú robotu a vyhrali sme zaslúžene."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Do Zvolena sme išli s novou akvizíciou - brankárom Valentom - a s taktikou hrať zo zabezpečenej obrany. V presilovke sme sa dostali do vedenia a chceli sme ho čo najdlhšie kontrolovať, aby domáci nemohli chytiť vietor do plachiet. Bohužiaľ, súper v presilovkách zvládol obrat. Bol rýchly v prechode do útoku, nedovoľoval nám hrať nejaké pozičné šachy. V zápase bolo veľa šancí, my sme urobili chybu, keď sme v druhej tretine nevyužili dlhšiu presilovku o dvoch hráčov, hrali sme až príliš na šance do prázdnej bránky. Domáci boli úspešní aj z dorážok. V závere sme hrali vabank, no nedokázali sme vyrovnať."

info o zápase  •   vzáj. zápasy   •   pridaj názor   •   diskusia k zápasu   •

"Vzniklo to už v Skalici. S tým chalanom sa nepoznáme, ale asi proti mne niečo má. Na bitku ma vyzýval už počas prvej tretiny u nás," priblížil pozadie chlapskej výmeny názorov skalický kapitán.
"Toľko sme nevyhrali, že človek aj zabudne ako takýto pocit chutí. Som rád, že sme potešili ľudí našou hrou," povedal Juraj Štefanka
Brankári a tréneri také výsledky milujú. Útočníci a fanúšikovia už menej. Majster z Košíc zažil v piatok na ľade Banskej Bystrice už tretí "futbalový" zápas s jediným gólom
"V prvých troch zápasoch som nastrelil trikrát tyčku a musím priznať, že po psychickej stránke to nebolo najľahšie. "Po prestupe do nového klubu sa chcete ukázať ako posila a nie trápiť sa s koncovkou," hovorí Vaškovič pre hokej.sk

To najlepšie z F1.sk

foto
Bude mať F1 viac ako dvadsať podujatí ročne?
Bernie Ecclestone sa už niekoľko rokov snaží do kalendára formuly 1 popratať viac ako dvadsať podujatí ročne. Bude z toho niečo?
foto
Kimi Räikkönen: Sedem rokov po titule
Dve podujatia pred koncom ročníka 2007 boli karty jasne rozdané. Kimi Räikkönen mal 90 bodov, Fernando Alonso 95 a Lewis Hamilton už 107.
foto
Čo keby si stajne volili gumy samé?
Športový riaditeľ Force Indie Otmar Szafnauer prišiel s návrhom, aby si tímy pre jednotlivé podujatia vyberali gumy, aké len chcú. Pirelli však nesúhlasí.
foto
Od posledného Sennovho titulu uplynulo 23 rokov
Legendárny pretekár a jeden z najlepších a najuznávanejších jazdcov histórie sa tešil po Veľkej cene Japonska, ktorú však nevyhral.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Mama mi raz povedala: Nehraj, radšej získaj vzdelanie, spomína Pelé
Na tejto planéte neexistuje slávnejší futbalista, čo potvrdzuje aj citácia z jeho novej autobiografie: "Nechajte ma o tom chvíľu premýšľať. Nie... Nie, nikdy som nebol na mieste, kde by ma ľudia nepoznali"
foto
Ktorí ligoví brankári majú najistejšie pozície?
Redakcia profutbal.sk sa pozrela na brankárske dvojice, v dvoch prípadoch až trojice, slovenskej najvyššej súťaže. Hrať môže stále iba jeden, čo robí brankársky post takým výnimočným
foto
Grendel o zápase so Spartou: Sme naštartovaní, potrebujeme bodovať
"S novým trénerom Chovancom sme sa rozprávali o tom, ako chceme hrať, na nejaké veľké zmeny ale ešte nebol čas. Máme za sebou predsa len iba tri spoločné tréningy," povedal stredopoliar Erik Grendel
foto
Van Gaal po remíze s WBA: Najlepší výkon v sezóne
"Som veľmi sklamaný, pretože sme podali najlepší výkon, odkedy som trénerom tohto mužstva. Výsledok však nie je uspokojivý," nechal sa počuť bývalý lodivod holandského národného tímu

To najlepšie z auto.sk

foto
Sako, gumáky a trochu toho britského humoru - taká je nová reklama na Volkswagen Touareg
foto
Audi RS7 s autopilotom úspešne obišlo Hockenheimring + VIDEO
Predstavenie autopilotného Audi RS7 na Hockenheime bolo úspešné. Čas vozidla na jedno kolo však nestál nemeckej automobilke ani za zverejnenie
foto
Pätnásť rokov modelov BMW X + FOTO
Všetko sa to začalo s písmenom X. Toto písmeno sa po prvý raz objavilo v polovici osemdesiatych rokov a označovalo modely BMW vybavené pohonom všetkých kolies
foto
Nový Touareg prichádza v ešte atraktívnejšie podobe
Volkswagen štartuje predaj modernizovaného modelu Touareg. Zákazníci majú na výber vznetové motory V6 TDI a V8 TDI s osemstupňovou automatickou prevodovkou

To najlepšie z mobil.sk

foto
Samsung GALAXY Note 4 bude v predaji už od 24. októbra
Unikátne zariadenie GALAXY Note 4, prichádza na slovenský trh. Pre novinku je charakteristické integrované elektronické pero S Pen a rozšírené funkcie, ktoré toto pero využívajú
foto
Telekom ponúkne vo vianočnej kampani dva paušály za cenu jedného
Telekom uvádza 22. októbra 2014 ďalší benefit vianočnej kampane: dva paušály za cenu jedného. Zákazník bude môcť aktivovať vďaka špeciálnemu kódu svojmu blízkemu ďalší paušál Happy
foto
Samsung drží rýchlostný rekord 7,5 Gb/s v sieti 5G
Súčasne sa Samsungu podarilo nadviazať úplne prvé neprerušované pripojenie na 5G v rýchlosti 1,2 Gb/s počas jazdy rýchlosťou 100 km/h
foto
Tablety sa v škole osvedčili, chcú ich učitelia i žiaci
„S výnimkou matematiky, vo všetkých kategóriách mierne stúpla úroveň vlastného vnímania školskej úspešnosti zo strany žiakov. Najvýznamnejšie to bolo pri všeobecných schopnostiach a čítaní,“ informoval R. Masaryk