{HSBGAMES}
Slovanistom na triumf v Kazani stačil jediný gól
Autor: TASR   |   Publikované: Utorok, 13. október 2015, 18:15

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorkovom zápase KHL na ľade AK Bars Kazaň 1:0 vďaka gólu Ladislava Nagya z 34. minúty. "Belasí" tak získali na tripe šesť bodov z dvanástich možných, najbližšie sa predstavia pred domácim pulikom v sobotu o 17.00 h proti Jugre Chanty-Mansijsk.

AK Bars kazaň - Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 34. Nagy (Kašpar), Rozhodovali: Ravodin, Naumov - Šikanov, Raming, vylúčení 3:3, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, 7157 divákov.

Ak Bars Kazaň: Garipov – Rylov, Zacharčuk, Kornejev, Ďaloga, Musin, Belov – Archipov, Tkačov, Obuchov – Lukojanov, Svitov, Mirnov – Möller, Sjögren, Azevedo – Gluchov, Malychin, Varnakov

Slovan Bratislava: Brust – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák

Hokejisti Slovana sa dostali už v tretej minúte do početnej výhody, ktorú však nedokázali využiť. Oba tímy hrali opatrne, ani jeden z nich vážnejšie neohrozil bránku súpera. Na konci prvej tretiny mali presilovku aj domáci, brankár hostí Barry Brust však svoj tím podržal.

Na začiatku druhej tretiny mal Slovan 40-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, skóre zápasu však neotvoril. V 31. minúte sa po chybe obrancu Mihálika dostal k zakončeniu domáci útočník Gluchov, Brusta ale neprekonal. Zverenci Miloša Říha sa nakoniec radovali z vedenia, keď v 34. minúte prekonal domáceho brankára Garypova útočník Nagy.

Úvod tretej tretiny začali presilovkou domáci, v nej však nedokázali vyrovnať. Hráči Kazane si počas tretiny vypracovali sľúbné šance, ktoré stroskotali na brankárovi alebo obrane hostí. V posledných minútach si domáci vytvorili tlak, ktorý však "belasí" aj vďaka výbornému Brustovi ustáli a získali cenné tri body.

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

:: ::

Shane Doan patrí medzi skupinu neobmedzených voľných hráčov, ktorí momentálne čakajú na podpis zmluvy v NHL. Tridsaťdeväťročný útočník má pred sebou 21. sezónu v profilige a ako sa už nechal počuť, „nikde inde ako v Arizone hrať nechcem“
\"Osobne si myslím, že ešte potrebujeme jedného kvalitného obrancu. Nie je to ale moja práca a uvidíme ako sa s tým popasuje generálny manažér. V útoku už ale vyzeráme veľmi dobre,\" hovorí Tomáš Tatar pre hokej.sk
Takto pred rokom prezentoval Marko Daňo radosť z toho, že si v novej sezóne zahrá v jednom tíme s Mariánom Hossom. Teraz má podobné očakávania v súvislosti s očakávanou budúcou hviezdou NHL Fínom Patrikom Lainem.
\"Celkovo je cítiť, že v klube sa niečo deje,\" reaguje Marinčin. \"V Toronte sa pred pár rokmi rozhodli prebudovať tím a tréner s manažérom sa snažia nájsť typy hráčov, ktoré by pomohli k vyskladaniu úspešnej skladačky.\"

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Sterilné, no bojovné derby (video)
"Mali sme tam nejaké náznaky brejkov, no rýchlo sme strácali lopty. Riešili sme to vždy zbrklo. Súper toho tiež veľa nemal. Asi zaslúžená remíza," priznal ofenzívny záložník Michaloviec Dominik Kunca
foto
SÚŤAŽ: Vyhrajte dres Lokomotívy Košice!
Predstavitelia klubu venovali do súťaže tradičný bielo-modrý dres s číslom 15 na chrbte. Nenechajte si ujsť skvelú šancu na jeho získanie. Stačí, ak odpoviete na otázky na našom Facebooku a dres môže byť váš
foto
Karhan dáva Spartaku novú identitu
Miroslav Karhan dokazuje, že to ide aj s mladými odchovancami, nebál sa im dať šancu, plne im dôveruje a oni mu túto dôveru do bodky splácajú

To najlepšie z F1.sk

foto
Vyžiadal Rosbergovo vyšetrovanie Hamilton?
"Charlieho som požiadal o ujasnenie, pretože ako som povedal na tlačovke - a už to nechcem opäť vyťahovať - keď sa v najbližšom prípade dostanem do rovnakej situácie, tak v ôsmej zákrute spomalím o desatinu a aj keď stojí v deviatej zákrute skrížené auto, postačí mi stratiť tú desatinu."
foto
Hamilton prekonal Schumiho, užil si maďarské grid girls
"Na tomto mieste je to vždy skvelé, je tu úžasná trať i mesto, ale podujatie napokon robia fanúšikovia, takže vám patrí veľmi veľká vďaka," reagoval Lewis Hamilton po maďarskom víťazstve.
foto
Gutiérreza sklamalo Hamiltonovo prstové gesto (VIDEO)
"Je to majster sveta, ale nemal by robiť takéto veci. Všetkých súperov by mal rešpektovať," konštatuje Esteban Gutiérrez.
foto
Verstappen: Konečne sme ho počuli komunikovať... (VIDEO)
Azda najzaujímavejší súboj Veľkej ceny Maďarska zvádzali Max Verstappen a Kimi Räikkönen, ktorí sa v záverečnej fáze pretekov viezli na piatom a šiestom mieste. V jednom okamihu prišlo aj ku kontaktu a obaja majú na situáciu celkom iný názor.