{HSBGAMES}
Skvelý Brust, Slovan Bratislava zakončil rok výhrou nad Traktorom Čeľabinsk
Autor: TASR   |   Publikované: Streda, 30. december 2015, 18:18

Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali vo svojom poslednom vystúpení v kalendárnom roku 2015 na ľade Traktora Čeľabinsk 2:1 po samostatných nájazdoch. Víťaznú sériu v KHL tak natiahli na štyri zápasy, pripísali si ďalšie dva body a v tabuľke Západnej konferencie im so 65 bodmi aktuálne patrí ôsme miesto.

Skóre duelu otvoril v jedenástej minúte Martin Růžička, český útočník bekhendovým blafákom prekonal Barryho Brusta a ukončil tak brankárovi Slovana jeho sériu bez inkasovaného gólu, ktorá sa zastavila na čísle 157:01 min. O vyrovnanie sa na konci prvej tretiny postaral Kanaďan Francis Paré, ktorý skóroval proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. V druhej časti sa "belasí" ocitli pod silným tlakom, ale nápor ustáli aj zásluhou Brusta. O triumfe Slovana napokon rozhodli až samostatné nájazdy, v nich domáci nepremenili ani jeden pokus, kým za hostí skórovali Žiga Jeglič aj Lukáš Kašpar.

Zverenci trénera Miloša Říhu odohrajú prvý zápas v roku 2016 v pondelok 4. januára, keď sa predstavia na ľade Dinama Riga (18.30 SEČ).

Traktor Čeľabinsk - Slovan Bratislava 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. Růžička (Šinin) - 19. Paré (Barker, Kašpar), rozh. nájazd Jeglič. Rozhodovali: Safiullov, Gofman - Parfionov, Raming, vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše Leblanc (Slovan) 10 min. za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7000 divákov.

Traktor Čeľabinsk: Demčenko – Novák, Martynov, Borodkin, Denisov, Šinin, Quint, Petrov, Chlystov – Glinkin, Popov, Jakuceňa – Kručinin, Pestunov, Šarov – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Růžička, Osnovin, Afonasjevskij

Slovan Bratislava: Brust - Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Mihálik, Kozák, Luža - Paré, Nedorost, Kašpar - Jeglič, Tičar, Nagy - Leblanc, Surový, Bartovič - Skokan, Lušňák, Skalický

Slovan v úvodnej tretine prestrieľal domácich 12:5, pomer striel však skresľoval dianie na ľade, diváci v Ľadovej aréne Traktor videli pomerne vyrovnaný hokej. Po opatrnom úvode ako prví pohrozili hráči Čeľabinska, v piatej minúte Brust v pokľaku zlikvidoval delovku Denisova spoza kruhov. Na druhej strane Skokan nechal vyniknúť vyrážačku Demčenka, v následnej presilovke Kundrátek príklepom trafil konštrukciu domácej bránky. V jedenástej minúte vyšla Traktoru rýchla akcia, Šinin milimetrovou kolmicou vysunul Čecha Růžičku, ktorý si bekhendovým blafákom vychutnal Brusta. Kanadský gólman Slovana krátko na to vyrobil chybu za svojou bránkou, o puk ho obral Glinkin a ponúkol ho Popovovi, ten však trafil korčule Starostu. "Belasí" hrali v prvej časti tri presilovky a až tá tretia slávila úspech - po strele Barkera sa najlepšie zorientoval pred Demčenkom Paré, zdvihol puk pod brvno a vyrovnal na 1:1. Na konci tretiny rozhodcovia neuznali gól domácim, lebo jeden z hráčov Traktora bránil Brustovi v bránkovisku v pohybe.

V druhom dejstve domáci herne pridali a chvíľami zamkli súpera v jeho obrannom pásme. V 23. min. zachránila hostí pri strele Pestunova žŕdka, o štyri minúty neskôr si brankár Slovana poradil s pokusom Osnovina a pred dorážajúcim Kručininom hasil nebezpečenstvo Mihálik. Hru potom rozkúskovali početné vylúčenia, pričom na trestnú lavicu sadali najmä hostia. Brust tak bol v plnej permanencii, v polovici stretnutia zneškodnil príklep Glinkina a v 37. min. schoval v náručí aj strelu Afonasjevského. Na ľade sa začalo iskriť, na sériu tvrdých zákrokov odpovedali rozhodcovia trestami, Leblanc dostal za napadnutie zozadu 2+10 min. V závere tretiny sa osmelili aj slovanisti, Kašpar však trafil švihom iba Demčenka a Nedorost sa už nedostal k dorážke. Hráči Traktora v prostrednej časti prestrieľali "belasých" 18:3.

Slovan dostal na začiatku tretej tretiny výhodu ďalšej presilovky, ale strely Bartoviča i Kašpara nenašli svoj cieľ. Vzápätí sa museli hostia brániť pri vylúčení Nedorosta, oslabenie prežili bez ujmy. Tímy už nešli do rizika, boli si vedomí, že jedna malá chyba môže rozhodnúť. V 51. min. vystrelil od kruhu na vhadzovanie z otočky Nedorost, Demčenko však jeho pokus zneškodnil. V 54. min. skončil po súboji s Denisovom na ľade Nagy, s bolestivým výrazom odkorčuľoval rovno do šatne. O minútu nato po nahodení Skokana neuspel Lušňák, keď zblízka puk poslal iba do hrude kľačiaceho brankára. Zápas tak dospel do predĺženia, v ňom podržal svoj tím Brust, keď vyrazil strelu Osnovina a následne zlikvidoval aj dorážku Šarova. Na opačnej strane po chybe Popova zahodil veľkú šancu Kašpar. Keďže počas päťminútovej nadstavby gól nepadol, prišiel na rad záverečný rozstrel. V ňom sa presadili iba hráči Slovana Jeglič a Kašpar a z dvoch bodov sa tak tešili hostia.

Miloš Říha, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Síce sme dnes nehrali tak dobre ako v minulých zápasoch, ale s výborným výkonom gólmana a bojovnosťou sme zápas dotiahli do víťazného konca. Som rád, že z ťažkého tripu vezieme domov dve víťazstvá. Za celé mužstvo prajeme fanúšikom a celému hokejovému Slovensku všetko dobré do nového roku."

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 6 prísp., posledný 30.12.2015 22:56:48
:: ::

V tomto roku sme si pripomenuli 70 rokov od založenia hokejového klubu v meste a fanúšikovia i priaznivci si predstavovali príjemnejšie oslavy.
Tento komplex palácov, záhrad a fontán dal vybudovať Peter Veľký a právom sa hrdí titulom ruské Versailles. Jeho výstavba trvala 14 rokov a v parku sa nachádza celkovo 134 fontán.
\"Možno je to mladícka daň. Máme tu sedem nováčikov, iní boli na šampionáte raz. Neviem či sa víťazstiev boja, ale musíme sa naučiť víťaziť. Možno ak by bol tento tím pohromade rok, dva, tak by takéto zápasy zvládal,\" hovorí Švehla
\"Faktom je, že sme sa mali nakopnúť už dávno. Ak to niekto nedokázal doteraz, tak to už asi ťažko urobí teraz,\" poznamenal veľavravným tónom Patrik Lušňák.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Löw o Slovákoch: Sú oveľa silnejší ako Severní Íri
"Slovensko je iný súper ako Severné Írsko. Myslím si, že sú oveľa silnejší. Majú dobrú obranu, a preto nebudeme mať taký priestor ako proti Severnému Írsku," povedal lodivod favorita
foto
Bero nechce v zahraničí vysedávať na lavičke, sníva o Premier League
"Verím, že to rozhodnutie príde ešte pred prvým zápasom v Lige majstrov. Keď budem stále v napätí, nie je pre mňa jednoduché sa dať mentálne dokopy. Verím, že sa to vyrieši v najbližších dňoch," prezradil Bero
foto
Historický úspech Walesu, Severní Íri vypadli po vlastnom góle (video)
Gareth Bale: "Čo na to povedať.. je to skvelé. Nechcem sa dotknúť Severných Írov, ale vedeli sme, že to proti nim nebude pekný futbal a že nám to osladia. Bolo to vyrovnané, ale gól máme na konte my a tak ideme ďalej"
foto
Kozák sľubuje kolektívny výkon a tvrdí: Aj Nemci majú slabiny...
"Je pre nás obrovská výzva popasovať sa s nimi o dobrý výsledok. Uvidíme, ako to dopadne, ale som presvedčený, že hráči k tomu pristúpia maximálne zodpovedne," povedal Kozák

To najlepšie z F1.sk

foto
Abiteboul: Náklady musia ísť dole, lebo F1 zničí samú seba
"Investujeme nehorázne sumy, ale náš šport môže sledovať čoraz menej ľudí. To je predsa hlúposť. Z Formuly 1 musíme opäť spraviť obľúbený šport. Tak, ako Le Mans. Tam sú lístky lacné a preteky idú v telke," zdôraznil Cyril Abiteboul.