{HSBGAMES}
Víťazná séria sa skončila, Slovan prehral gólom v poslednej minúte
Autor: TASR   |   Publikované: Streda, 13. január 2016, 20:02

Hokejisti Slovana Bratislava nenatiahli rekordnú sedemzápasovú víťaznú sériu v KHL. V stredajšom stretnutí nestačili na favorizovaný SKA Petrohrad a na jeho ľade prehrali tesne 2:3 gólom z poslednej minúty. Zverenci trénera Miloša Říhu figurujú po 50 zápasoch na postupovej ôsmej priečke tabuľky Západnej konferencie, na konte majú 73 bodov.

Domáci odštartovali vo vysokom tempe, svojho súpera zatlačili do defenzívy a v 8. minúte sa ujali vedenia zásluhou Dadonova. Aj v ďalšom priebehu mali viac z hry a v 34. minúte pridal druhý presný zásah Šipačov. "Belasí" sa však nevzdali a do tretej tretiny vstúpili vynikajúcim spôsobom, keď za necelé tri minúty dokázali vyrovnať na 2:2. Najprv sa presadil Kundrátek a po ňom trafil ďalší obranca Sersen - 2:2. Keď sa zdalo, že duel dospeje do predĺženia, prišla chyba obrany hostí a Belov 20 sekúnd pred sirénou rozhodol o triumfe Petrohradu 3:2.

"Belasí" sa po dvojzápasovom tripe na súperových klziskách predstavia najbližšie opäť na ľade  domáceho Zimného štadióna Ondreja Nepelu, keď v sobotu 16. januára o 17.30 h nastúpia proti tímu Viťaz Podolsk. O dva dni neskôr (19.00 h) ich čaká rovnako pred vlastnými fanúšikmi Dinamo Moskva.

SKA Petrohrad - Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 8. Dadonov (Judin, Šipačov), 34. Šipačov (Dadonov, Gusev), 60. Belov (Kadeikin) - 41. Kundrátek (Barker, Kašpar), 43. Sersen (Viedenský, Bartovič). Rozhodcovia: Kadyrov, Komarov - Sadovnikov, Zacharenko, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 11.046 divákov.

SKA Petrohrad: Koskinen – Jakovlev, Belov, Chafizullin, Kuteikin, Judin, Čudinov, Rukavišnikov – Bučnevič, Kadeikin, Kovalčuk – Moses, Koskiranta, Lindström – Dadonov, Šipačov, Gusev – Širokov, Kablukov, Ketov – Dergačov

Slovan Bratislava: Garnett - Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen, Luža - Kašpar, Viedenský, Nedorost - Jeglič, Tičar, Šťastný - Miklík, Surový, Bartovič - Paré, Lušňák, Skalický

Domáci odštartovali vo vysokom tempe. Od úvodných sekúnd vyleteli na súpera, zatlačili ho hlboko do defenzívy a brankár Garnett mal plné ruky práce. Aktivita SKA vyústila už v 3. minúte do faulu Mihálika a presilovky. Z viacerých šancí mal najväčšiu Kuteikin, ktorý si nakorčuľoval na ľavý kruh, kam dostal ideálnu prihrávku, ale Garnett si s jeho dobrou strelou švihom poradil. Petrohrad pokračoval v nápore aj za vyrovnaného stavu a v 8. minúte sa dočkal gólu. Judin našiel dlhou prihrávkou na červenej čiare Dadonova, Mihálik mu nechal príliš veľa priestoru a domáci krídelník otvoril skóre strelou z pravého kruhu medzi brankárov betón a vyrážačku - 1:0. Potom nasledovali premrhané presilovky na oboch stranách. Slovan postupne vyrovnal hru, no nedokázal si vypracovať vážnejšiu šancu. Naopak, v závere sa opäť prihlásil o slovo Dadonov, tentokrát však vyhral vzájomný súboj brankár "belasých".

V úvode druhej tretiny pohrozil pred Koskinenom Viedenský, na druhej strane sa dostal do lepšej šance Dadonov, ale jeho strela Garnetta neprekvapila. Brankár "belasých" si vzápätí poradil aj s pokusom Rukavišnikova. Nasledovala ďalšia nevyužitá presilovka domácich a potom sa už hra na pár minút upokojila. Krátko po polovici hry nastala nevídaná situácia, keď išli až traja domáci hráči na brankára, no Belov sa rozhodol pre strelu a tutovku pokazil. V 34. minúte však opäť udreli hráči SKA, keď im vyšla rýchla kombinácia. Gusev potiahol puk do pásma, prenechal ho voľnému Dadonovovi, ktorý nabil medzi kruhy Šipačovovi a ten tvrdou strelou príklepom nedal Garnettovi šancu. Hráči SKA kontrolovali hru aj v ďalšom priebehu a súperovi veľa nedovolili. Slovanisti sa snažili útočiť, no nevedeli nájsť recept na dobre organizovanú defenzívu domácich.

Tréner Říha pomiešal pred tretím dejstvom zostavou a pokope nechal iba prvý útok Viedenského. Zmeny sa vyplatili. "Belasí" vstúpili do tretiny oveľa živšie a čo viac, za necelé tri minúty sa im podarilo vyrovnať na 2:2. Už po 28 sekundách sa strelou z pravého kruhu presadil obranca Kundrátek a po ňom skóroval ďalší bek Sersen, ktorý využil rýchle prečíslenie pri hre štyroch na štyroch. Zaskočení domáci sa dlhšie spamätávali a takmer inkasovali aj tretíkrát, no Skalický sa v dobrej pozícii už k zakončeniu nedostal. V ďalších minútach sa hralo zo strany na stranu, no bez výraznejších šancí. V 58. minúte sa domáci diváci radovali z ďalšieho gólu, no rozhodca pri bránke správne rozpažil, keďže Širokov poslal puk do Garnettovej siete úmyselne korčuľou. To potvrdil aj krátky rozhovor s videorozhodcom. Už sa zdalo, že duel dospeje do predĺženia, no prišla chyba obrany hostí a Belov 20 sekúnd pred sirénou rozhodol o triumfe Petrohradu 3:2.

Miloš Říha, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Tak, ako sme zápas začali, tak sme ho skončili - bez srdca, bez duše a bez chcenia."

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 13 prísp., posledný 14.01.2016 23:40:32
Zobrazuje sa niekoľko vybraných názorov z diskusie, ktoré naši čitatelia označili ako najlepšie.
Xyz reakcia na iny príspevok
publ.: 13.01.2016 22:39:24
Je nám to už jasné :) proti slovanu hrá každý na pol plynu :) slovan nakoniec vyhrá gagarin cup lebo všetky mužstvá to tak chcú :) »»
pp reakcia na iny príspevok
publ.: 13.01.2016 22:31:19
ty spiták pozsonysky hunsky zalez materi tam odkial si vypadol ty buran magyarsky . »»
:: ::

V tomto roku sme si pripomenuli 70 rokov od založenia hokejového klubu v meste a fanúšikovia i priaznivci si predstavovali príjemnejšie oslavy.
Tento komplex palácov, záhrad a fontán dal vybudovať Peter Veľký a právom sa hrdí titulom ruské Versailles. Jeho výstavba trvala 14 rokov a v parku sa nachádza celkovo 134 fontán.
\"Možno je to mladícka daň. Máme tu sedem nováčikov, iní boli na šampionáte raz. Neviem či sa víťazstiev boja, ale musíme sa naučiť víťaziť. Možno ak by bol tento tím pohromade rok, dva, tak by takéto zápasy zvládal,\" hovorí Švehla
\"Faktom je, že sme sa mali nakopnúť už dávno. Ak to niekto nedokázal doteraz, tak to už asi ťažko urobí teraz,\" poznamenal veľavravným tónom Patrik Lušňák.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Najhoršia jedenástka skupinovej fázy EURO 2016
Viacerí hviezdni hráči by určite najradšej zabudli na svoje pôsobenie na ME. Mnohé výkony ďaleko zaostali za očakávaniami
foto
Bénesov rekordný prestup zo Slovenska, viac než päť miliónov!
"Pýtal sa nás aj FC Bazilej, nie je to náhoda, keďže práve odtiaľ vyšiel Xhaka. Zaujímal sa tiež londýnsky Arsenal, museli sme však reálne pripustiť, že by sme tam nemali šancu nastupovať," uviedol Csontó
foto
Prestupy reprezentantov: Záujem o Hubočana, Ďuricu, Škrtela i Weissa
"Určite doladíme prestup Tomáša Hubočana, Jána Ďuricu, Matúša Bera, v hre je Martin Škrtel a možná je aj zmena dresu u Vladimíra Weissa," prezradil otvorene 42-ročný hráčsky agent
foto
Lazaret sa zmenšuje, mimo už len Švento, Pekarík ako Indián!
"Mal to svetlé, ale to bolo smiešne, tak to prefarbíme, aby vyzeral, že dokáže trošku zastrašiť a hrýzť súpera," uzavrel lekár národného tímu Ján Baťalík

To najlepšie z F1.sk

foto
Abiteboul: Náklady musia ísť dole, lebo F1 zničí samú seba
"Investujeme nehorázne sumy, ale náš šport môže sledovať čoraz menej ľudí. To je predsa hlúposť. Z Formuly 1 musíme opäť spraviť obľúbený šport. Tak, ako Le Mans. Tam sú lístky lacné a preteky idú v telke," zdôraznil Cyril Abiteboul.