{HSBGAMES}
Říha po prehre sklamaný: "Prehrali sme si to hlúpymi chybami"
Autor: TASR   |   Publikované: Tuesday, 23. February 2016, 15:26

Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli ani v druhom štvrťfinále play off KHL. Na ľade CSKA Moskva síce viedli po dvoch tretinách 2:0, ruský klub však v záverečnom dejstve naštartoval šťastným gólom Kirill Petrov a dokonalý obrat zavŕšil na začiatku predĺženia Antti Pihlström. Napriek problémom potvrdilo CSKA úlohu favorita a v sérii sa ujalo vedenia 2:0.

Oba tímy sa na tretí a štvrtý duel presunú do Bratislavy. Slovan privíta CSKA najskôr vo štvrtok o 19.00 SEČ, v sobotu je úvodné buly na programe o dve hodiny skôr.

1. kolo play off KHL - 2. štvrťfinále:

CSKA Moskva - Slovan Bratislava 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 45. Petrov, 52. Da Costa (Telegin, Radulov), 63. Pihlström (Andronov) - 14. Nedorost (Kašpar, Barker), 40. Starosta (Surový). Rozhodovali: Bondar, Sidorenko - Kučava, Novikov, vylúčení: 4:5 na 2 min., navyše Panin - Skalický 5+DKZ za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5073 divákov
/stav série: 2:0/

zostavy:

CSKA Moskva: Sorokin - Zajcev, Kiselevič, Denisov, Naumenkov, Kutuzov, Blažijevskij, Panin - Radulov, Svetlakov, Platt - Telegin, Muršak, Ľubimov - Petrov, Da Costa, Pihlström - Stoljarov, Svetlakov, Andronov - Mamin
Slovan Bratislava: Brust - Barker, Kundrátek, Višňovský, Starosta, Mihalik, Sersen, Švarný - Nedorost, Viedenský, Kašpar - Jeglič, Tičar, Šťastný - Miklík, Surový, Bartovič - Skalický, Lušňák, Nagy

Vyhrotené situácie nechýbali na ľade ani v utorok, pričom prvý incident prinieslo už úvodné buly. Nedorost sa dostal do konfliktu s Radulovom, za čo obaja putovali na trestnú lavicu. CSKA tentoraz s útočným prejavom neváhalo, no obetavosť "belasých" pred bránkou a spoľahlivý Brust udržali na konte Slovana nulu. V 12. minúte sa hviezdny tím stiahol, aby ubránil minútové oslabenie o dvoch hráčov, s koncom druhého trestu však kapituloval. Kundrátek na dvakrát pred Sorokinom ešte neuspel, ale Nedorost v dorážke po Kašparovom teči už áno, čo potvrdil aj videorozhodca - 0:1. Nečakaný priebeh favorita zaskočil a výrazne naštrbil jeho suverénny prejav.

Aj preto patril úvod druhej tretiny Slovanu. Hostia hrali disciplinovane, veľmi isto pôsobili na puku a často strieľali. Z veľkých gólových príležitostí však Kundrátek s Jegličom gólovú poistku nevyťažili. Moskovčania mali s výbornou hrou hostí problémy a prvú strelu v druhom dejstve vyslali na Brusta až v 28. minúte. V polovici stretnutia sa však vďaka presilovke rozbehli a ovládli dianie na ľade. Ďalšia početná prevaha v závere tretiny ich útočnú snahu podporila, no Brust sa rozchytal k vynikajúcemu výkonu. Dvadsaťsedem sekúnd pred sirénou zažil Ľadový palác veľký šok. Surový vyhral buly, Starosta sa od modrej oprel do puku a príklepom prestrelil vychladnutého Sorokina - 0:2.

CSKA potrebovalo gólový impulz a v 45. minúte sa vďaka nemu vrátilo do zápasu. Petrov vyslal ľahkú strelu na Brusta, ktorému puk nešťastne prepadol pomedzi betón a lapačku. Domáci dostali krídla, zrýchlili hru a výrazne prevýšili súpera vo fyzickej hre. Slovan náporu po góle odolal a v 50. minúte mohol dokonca udrieť, ale Šťastného strela skončila len na hornej žŕdke. O dve minúty už bolo vyrovnané, keď z bojovnosti Radulova s Teleginom vyťažil pred bránkou Da Costa - 2:2. Necelé tri minúty pred koncom vyprovokoval Skalický bitku s Paninom, no hostia presilovku ustáli. Duel napokon dospel do predĺženia a v 63. minúte ho rozhodol Pihlström.

hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Zápas sme si prehrali sami, vlastnými hlúposťami, ktoré sme narobili aj v prvom, aj v druhom zápase. Mali sme vyhrať, neviem si vôbec predstaviť, prečo sa to takto skončilo. Je neospravedlniteľné, aby skúsení hráči robili také hlúpe chyby."

Tomáš Starosta, obranca Slovana: "Viedli sme 2:0, zápas sme mali dobre rozbehnutý, ale bohužiaľ, nezvládli sme to. Musíme dať hlavy hore, séria pokračuje. Máme dva zápasy doma, musíme sa nachystať a zvíťaziť."

Michal Sersen, obranca Slovana: "Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas, neboli sme horším súperom. Bohužiaľ, oni potrestali naše chyby a dali o gól viac."

Hokejisti Slovana Bratislava nastúpili na druhé štvrťfinále play off KHL proti CSKA Moskva v pozmenenej zostave. Obranca Cam Barker a center Marek Viedenský sa vrátili do prvej formácie, na krídlach operovali Lukáš Kašpar s Václavom Nedorostom. Do bránky sa opäť postavil Barry Brust.

Kouč CSKA Dmitrij Kvartalnov urobil v zostave oproti nedeľňajšiemu duelu, v ktorom moskovský klub zdolal Slovan 2:0, len jednu zmenu. Fínsky krídelník Antti Pihlström sa posunul zo štvrtej formácie do tretej za Gennadija Stoljarova.

CSKA Moskva - Slovan Bratislava 3:2 (0:1, 0:1, 2:0) po predĺžení, stav série 2:0

Góly: 45. Petrov, 52. Da Costa (Telegin, Radulov), Pihlström - 14. Nedorost (Kašpar, Barker), 40. Starosta (Surový)

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 41 prísp., posledný 14.06.2016 16:49:39
Zobrazuje sa niekoľko vybraných názorov z diskusie, ktoré naši čitatelia označili ako najlepšie.
fuck CP 7hlavec
publ.: 23.02.2016 16:31:40 - 3 reakcie
jediný kto tu nemá rád Slovan,si ty sedmohlavý brav »»
publ.: 23.02.2016 18:08:52 - 1 reakcia
Ľutujem všetkých ktorým nezostáva nič iné iba hejtovať slovan. Nemajú svoj klub ktorému by fandili tak aspoň takto žijú hokejom. »»
bony reakcia na iny príspevok
publ.: 23.02.2016 19:06:42 - 3 reakcie
opravim ta, ty by si slovanu nefandil nikdy. staci ze je z tej zlej Bratislavy kde ziju namysleni pastikari pred ktorĂ˝mi sa musis furt petvarovat ked ides na sichtu. a preto ze zavist malym slovakom typicka ta zoziera ze tu sa hra europsky hokej a u teba doma ziadny. takze nabuduce pekne uved rovno na pravu mieru. »»
:: ::

"S Košicami sme boli v kontakte dlhší čas a napokon sme sa dopracovali ku konkrétnej ponuke. Nemal som nad čím váhať, pretože ide o špičkový a ambiciózny klub. Hokej predsa hráme práve preto, aby sme hrali o najvyššie priečky a vyhrávali trofeje," uviedol M. Kopřiva
Shane Doan patrí medzi skupinu neobmedzených voľných hráčov, ktorí momentálne čakajú na podpis zmluvy v NHL. Tridsaťdeväťročný útočník má pred sebou 21. sezónu v profilige a ako sa už nechal počuť, „nikde inde ako v Arizone hrať nechcem“
\"Osobne si myslím, že ešte potrebujeme jedného kvalitného obrancu. Nie je to ale moja práca a uvidíme ako sa s tým popasuje generálny manažér. V útoku už ale vyzeráme veľmi dobre,\" hovorí Tomáš Tatar pre hokej.sk
Takto pred rokom prezentoval Marko Daňo radosť z toho, že si v novej sezóne zahrá v jednom tíme s Mariánom Hossom. Teraz má podobné očakávania v súvislosti s očakávanou budúcou hviezdou NHL Fínom Patrikom Lainem.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Trenčanov zradila efektivita, dokázali však, že na Legiu majú
Lekcia z efektivity. Tak by mohol znieť názov prvého stretnutia tretieho predkola Ligy majstrov medzi AS Trenčín a Legiou Varšava
foto
West Ham blízko k získaniu Ayewa, Arsenal lanári Mahreza
Prestupové špekulácie dňa (piatok, 29. júl 2016)
foto
Spartak šokoval Austriu, famózny Jakubech! (video)
Miroslav Karhan: "Samozrejme, som spokojný, aj keď Austria nevyužila svoje šance, dvojzápas je stále otvorený. Dúfam, že diváci nás opäť podporia a odvďačíme sa im lepšou hrou a postupom."
foto
Slovák poriadne naložil Slovanu: Zbytoční legionári, trénerovi chýba pokora
„Nepovedal by som, že by Slovanu chýbala koncepcia, ale skôr ma mrzí, že je v tíme veľa hráčov zo zahraničia, ktorí nepriniesli požadovanú kvalitu," povedal Slovák

To najlepšie z F1.sk

foto
Strategická skupina F1 odmietla svätožiaru a uvoľnila rádiovú komunikáciu
V roku 2017 by sme mali ostať bez svätožiary a čo je takisto dôležité, od VC Nemecka v pretekoch nebude platiť obmedzenie komunikácie a nebude sa dohliadať ani na limity trate.