{HSBGAMES}
Dvojgólový Panarin opäť zostrelil Pittsburgh
Autor: TASR   |   Publikované: Štvrtok, 7. január 2016, 07:40

Hokejisti Chicaga zvíťazili v zámorskej NHL nad Pittsburghom aj v druhom vzájomnom stretnutí v priebehu dvoch dní, v noci na štvrtok zdolali doma "tučniakov" 3:1. Dvoma gólmi sa na triumfe podieľal ruský nováčik Artemij Panarin. Dvadsaťštyriročný krídelník tak zopakoval svoj výkon z noci na stredu na ľade Penguins, keď dvoma presnými zásahmi rozhodol o víťazstve Blackhawks 3:2 po predĺžení.

"Vedeli sme, že je to výnimočný hráč. Má pred sebou veľkú kariéru a bude ešte lepší, keď sa ešte viac udomácni v USA. Ten chlapec nemá limit," chválil pre nhl.com svojho spoluhráča z útoku Patrick Kane, ktorý asistoval pri úvodnom Panarinovom zásahu a so 60 bodmi si upevnil pozíciu najproduktívnejšieho hráča NHL. Dvadsaťštyriročný ruský útočník otvoril skóre v 16. minúte parádnym spôsobom, keď prešiel s pukom cez takmer celé útočné pásmo a tvrdou strelou švihom prekonal Marca-Andreho Fleuryho. Nerozhodný stav zlomil Panarin v polovici tretej časti opäť skvelou strelou švihom. "Má naozaj veľmi dobrú strelu," uznal brankár Penguins Fleury. Z výhry sa tešil aj slovenský útočník v službách Chicaga Marián Hossa, jeho krajan Richard Pánik po výmene z Toronta ešte stále nemá vybavené víza a jeho debut v drese "jastrabov" sa stále odďaľuje. Chicago vyhralo piaty zápas po sebe, čo sa mu podarilo prvýkrát v sezóne.

V ďalšom dueli Toronto v zostave s obrancom Martinom Marinčinom triumfovalo na ľade Anaheimu jednoznačne 4:0. Slovenský zadák odohral 14:35 min., zaznamenal jeden plusový bod a jednu strelu. Dva góly strelil Pierre-Alexandre Parenteau a Jonathan Bernier zaznamenal druhé čisté konto v sezóne, keď zneškodnil 39 striel Ducks. Maple Leafs natiahli víťaznú sériu na tri zápasy. Anaheim okrem prehry mrzí aj zranenie brankára Johna Gibsona, ktorý musel striedať v 41. sekunde tretej časti po kolízii s Nazemom Kadrim. "Zatiaľ neviem, v akom je stave. Ide o zranenie dolnej časti tela," povedal po zápase tréner Anaheimu Bruce Boudreau.

Montreal sa po osemzápasovej sérii vonku vrátil na domáci ľad víťazstvom 2:1 nad New Jersey. Rozdielový gól strelil v závere druhej tretiny v oslabení Torrey Mitchell. "Myslím si, že v dnešnej NHL veľmi rozhodujú špeciálny tímy. Keď sme prehrali, tak to bolo vždy pre slabšie presilovky," povedal kapitán Canadiens Max Pacioretty, ktorý otvoril skóre práve v početnej výhode. Montreal skóroval v početnej nevýhode už osemkrát, spoločne s Ottawou najviac v NHL.

O víťazstve Colorada nad St. Louis 4:3 rozhodol 16,5 sekundy pred koncom predĺženia kapitán Gabriel Landeskog, keď mu akciu perfektne pripravil John Mitchell. Ten vypichol puk pred vybiehajúcim brankárom Jakeom Allenom a potom prihral Švédovi pred prázdnu bránku. "Vedel som, že mi nahrá. Už som sa len modlil, aby mi puk nepreskočil hokejku," povedal Landeskog. Víťazstvo je pre "lavíny" o to cennejšie, že prehrávali už 1:3 a vyrovnali 89 sekúnd pred koncom tretej tretiny pri hre bez brankára zásluhou Nathana MacKinnona. Colorado na pozíciu zaručujúcu play off stráca už len dva body. Jeden z gólov Blues strelil ruský útočník Vladimir Tarasenko a s 24 zásahmi sa delí o prvé miesto medzi kanoniermi s Jamiem Bennom z Dallasu.

Hviezdou Vancouveru sa stal dvojgólový útočník Bo Horvat, ktorý minútu a šesť sekúnd pred treťou sirénou rozhodol v presilovke o víťazstve 3:2 nad Carolinou. Dvadsaťročný kanadský útočník mal veľké šance, ale skóroval až v tretej tretine. "Myslel, že mi to tam nepadne. Chytil mi viacero šancí z brejkov," povedal Horvat na adresu brankára Hurricanes Eddieho Läcka, ktorý proti Canucks nastúpil prvýkrát po výmene počas draftu 2015.

Sumáre NHL:

MONTREAL CANADIENS - NEW JERSEY DEVILS 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 19. Pacioretty (Plekanec, Subban), 39. Mitchell (Byron) – 41. Henrique (Greene, Stempniak). Brankári: Condon - Schneider, strely na bránku: 25:20, 21.288 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - PITTSBURGH PENGUINS 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 16. Panarin (Anisimov, Kane), 49. Panarin, 59. Teräväinen - 28. Malkin (Kessel, Letang). Brankári: Darling - Fleury, strely na bránku: 37:18, 21.908 divákov.

COLORADO AVALANCHE - ST. LOUIS BLUES 4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 5. Duchene, 27. Grigorenko (Iginla, Martinsen), 59. MacKinnon (Barrie, Holden), 65. Landeskog (Mitchell, Beauchemin) - 17. Tarasenko (Pietrangelo, Lehterä), 20. Backes (Tarasenko, Šťastný), 21. Berglund. Brankári: Varlamov - Allen, strely na bránku: 33:38, 13.359 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - CAROLINA HURRICANES 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 38. Bärtschi (Cracknell, Tanev), 48. Horvat (Bartkowski, Biega), 59. Horvat (Bärtschi, Vey) - 29. Liles (J. Staal), 52. J. Staal (Hanifin). Brankári: Markström - Läck, strely na bránku: 21:28, 18.364 divákov.

ANAHEIM DUCKS - TORONTO MAPLE LEAFS 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 9. Parenteau (Hunwick, Bozak), 28. Parenteau (van Riemsdyk, Bozak), 33. Kadri (Komarov, Polák), 43. Boyes (Phaneuf, Matthias). Brankári: Gibson (41. Andersen) - Bernier, strely na bránku: 39:38, 16.283 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 17:19 0 0 0 0 4 2
Martin Marinčin (Toronto) 14:35 0 0 0 1 1 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/
tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 2 prísp., posledný 07.01.2016 12:21:13
:: ::

V tomto roku sme si pripomenuli 70 rokov od založenia hokejového klubu v meste a fanúšikovia i priaznivci si predstavovali príjemnejšie oslavy.
Tento komplex palácov, záhrad a fontán dal vybudovať Peter Veľký a právom sa hrdí titulom ruské Versailles. Jeho výstavba trvala 14 rokov a v parku sa nachádza celkovo 134 fontán.
\"Možno je to mladícka daň. Máme tu sedem nováčikov, iní boli na šampionáte raz. Neviem či sa víťazstiev boja, ale musíme sa naučiť víťaziť. Možno ak by bol tento tím pohromade rok, dva, tak by takéto zápasy zvládal,\" hovorí Švehla
\"Faktom je, že sme sa mali nakopnúť už dávno. Ak to niekto nedokázal doteraz, tak to už asi ťažko urobí teraz,\" poznamenal veľavravným tónom Patrik Lušňák.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
3b Hviezdy ligy 2016: Zatiaľ dominujú Trenčania, najvyrovnanejšia je 2. liga!
Konečné čísla zverejníme až po uzávierke hlasovania, no teraz, desať dní pred koncom ankety, vám prinášame priebežné poradie v jednotlivých kategóriách!
foto
"Ruža" stále rokuje s možnými posilami, Hrnčár: Ide o ambicióznych hráčov
"Vo futbale sa deje bežne, že hráči chodia na skúšku a na konci ostávajú len dve cesty. Buď hráča chcete, alebo nie. Pri tých, ktorí odišli, sme sa rozhodli pre druhú cestu," okomentoval Hrnčár
foto
Poliaci o prvé semifinále od 1982, Portugalci neočakávajú nič ľahké
"Najdôležitejšie je, že sme vo štvrťfinále. Nie je dôležité, či hráte pekný alebo škaredý futbal, musíte vyhrávať a ja chcem vyhrávať," povedal portugalský obranca Jose Fonte
foto
Trnava chce opäť postúpiť cez Hibernians, začne bez divákov
"Fanúšikovia celú sezónu stáli za nami, tešili sa na európsky pohár a teraz ho neuvidia. Urobíme všetko, aby sme postúpili do druhého predkola," uviedol Karhan