{HSBGAMES}
Detroit zdolal v prestrelke Boston, 900. bod Dacjuka
Autor: r0b0.t, TASR   |   Publikované: Pondelok, 15. február 2016, 00:05
154045

Hokejisti Detroitu Red Wings zdolali v noci na pondelok v zámorskej NHL Boston Bruins v divokej prestrelke 6:5 a ukončili tak hosťom ich šesťzápasovú víťaznú sériu na klziskách súperov. Dvoma gólmi prispel k triumfu ruský center Pavel Dacjuk, ktorý prekonal hranicu 900 bodov v súťaži. Rovnako dva presné zásahy pridali jeho spoluhráči Henrik Zetterberg a Darren Helm. Slovenskí útočníci v službách "červených krídel" Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo sa bodovo nepresadili, rovnako ako kapitán Bruins Zdeno Chára.

Gólové hody odštartoval už v 8. sekunde súboja hosťujúci Brad Marchand. Po presnom zásahu Louia Erikssona v 13. minúte viedli Bruins už 3:1, ale domáci zbrane nezložili. Štyrmi gólmi za sebou strhli vedenie na svoju stranu a vyhnali z bránky bostonskú jednotku Tuukku Raska, ktorého nahradil Jonas Gustavsson. Zmena brankárov bola pre Bruins správnym impulzom. Onedlho znížil Dennis Seidenberg a nováčik Joonas Kemppainen svojím druhým gólom v profilige v úvode tretej tretiny pri vlastnom oslabení vyrovnal na 5:5. Záverečné slovo však mal domáci kapitán Henrik Zetterberg, ktorý bol v 48. minúte autorom víťazného gólu. "Bolo to skutočne divoké stretnutie. Je to pre mňa pocta, že som prekonal túto okrúhlu hranicu a pripojil sa ku klubovým legendám. Bez množstva kvalitných spoluhráčov, s ktorými som mal a mám česť hrávať, by som to však nedokázal. Mnohí mi poradili, pomohli. Cením si pomoc od každého jedného," povedal po zápase Dacjuk, ktorý sa stal šiestym hráčom v klubovej histórii s 900 bodmi na konte. Pred ním to dokázala len pätica legiend Gordie Howe, Steve Yzerman, Alex Delvecchio, Nicklas Lidström a Sergej Fjodorov.

V ďalšom zápase hráči New Jersey Devils zvíťazili na domácom ľade nad Los Angeles Kings tesne 1:0. O víťazný gól sa postaral už v 6. minúte David Schlemko, ktorý využil presilovku. V drese hostí nenastúpil zranený slovenský útočník Marián Gáborík. Šancu nedostal ani brankár Peter Budaj, medzi tri žrde "kráľov" sa postavil jeho konkurent Jhonas Enroth zo Švédska. Svoje prvé čisté konto v profiligovej kariére vychytal brankár "diablov" Keith Kinkaid, keď zastavil všetkých 28 striel súpera.

Rangers z New Yorku hostili odvekého rivala z Philadelphie osem dní po tom, ako vo vzájomnom dueli útočník Flyers Wayne Simmonds tvrdo atakoval obrancu "jazdcov" Ryana McDonagha a spôsobil mu otras mozgu. Svojho zraneného kapitána pomstil už po 39 sekundách hry Dylan McIlrath, ktorý vyzval Simmondsa na pästný súboj. O 20 sekúnd neskôr sa do seba pustili aj domáci Tanner Glass a útočník Philadelphie Ryan White. "Chcel som poslať správu a myslím si, že sa mi to podarilo. Som tu aj na to, aby som si zastal kapitána," konštatoval McIlrath. Góly v Madison Square Garden padali až potom. Skóre otvoril v 6. minúte domáci Derick Brassard a predĺžil tak svoju sériu s aspoň jedným kanadským bodom na šesť zápasov. Na 2:0 zvýšil svojím stým gólom v profilige v polovici tretej tretiny Derek Stepan, ktorý o tri minúty prekonal Steva Masona aj po druhý raz.

Rangers sa opäť mohli spoľahnúť na kvalitný výkon brankára Henrika Lundqvista. Skúseného Švéda delilo len desať sekúnd od toho, aby dosiahol druhé čisté konto za sebou. Radosť mu pokazil Brayden Schenn, ktorý skóroval v čase 59:50. Asistenciu pri jeho góle si pripísal obranca Shayne Gostisbehere. Dvadsaťdvaročný mladík tak bodoval už v dvanástom zápase za sebou (3 góly + 12 asistencií), čím opäť vylepšil nováčikovský rekord súťaže.

Slováci v akcii:
Zdeno Chára (Boston) 21:58 0 0 0 -1 1 2
Tomáš Tatar (Detroit) 13:13 0 0 0 -1 3 0
Tomáš Jurčo (Detroit) 05:35 0 0 0 -1 1 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/

Výsledky večerných /nočných/ zápasov NHL vrátane video highlightov z každého zápasu + video pri každom góle

Celkom strely na bránu: 38-21.
Vylúčenia a trestné minúty: 4/11 - 4/11.

5:3 - 31:01 - D.Helm (A.Marchenko, K.Quincey) video
6:5 - 47:37 - H.Zetterberg (D.Dekeyser, P.Datsyuk)
Góly BOS:
0:1 - 00:08 - B.Marchand (B.Connolly) video
1:2 - 02:58 - Z.Trotman video
1:3 - 12:59 - L.Eriksson (D. KREJČÍ, J.Hayes)

Brankári: R.Lehner 1/35 - S.Varlamov 2/2 C.Pickard 1/18
Divákov : 19,070 - First Niagara Center.

Celkom strely na bránu: 30-22.
Vylúčenia a trestné minúty: 8/24 - 8/22.
Brankári: H.Lundqvist 1/22 - S.Mason 3/30
Divákov : 18,006 - Madison Square Garden.
NYR 30 H.Lundqvist
NYR 21 D.Stepan
NYR 36 M.Zuccarello
Radko GUDAS (PHI):   +/-, 2tmin, odohral 19:19
Jakub VORÁČEK (PHI):   1str, -1, odohral 22:29
tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 2 prísp., posledný 15.02.2016 15:04:14
:: ::

V tomto roku sme si pripomenuli 70 rokov od založenia hokejového klubu v meste a fanúšikovia i priaznivci si predstavovali príjemnejšie oslavy.
Tento komplex palácov, záhrad a fontán dal vybudovať Peter Veľký a právom sa hrdí titulom ruské Versailles. Jeho výstavba trvala 14 rokov a v parku sa nachádza celkovo 134 fontán.
\"Možno je to mladícka daň. Máme tu sedem nováčikov, iní boli na šampionáte raz. Neviem či sa víťazstiev boja, ale musíme sa naučiť víťaziť. Možno ak by bol tento tím pohromade rok, dva, tak by takéto zápasy zvládal,\" hovorí Švehla
\"Faktom je, že sme sa mali nakopnúť už dávno. Ak to niekto nedokázal doteraz, tak to už asi ťažko urobí teraz,\" poznamenal veľavravným tónom Patrik Lušňák.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
3b Hviezdy ligy 2016: Hlasuj za najlepších hráčov a vyhraj skvelé ceny!
Redakcia PROFUTBAL.sk a spoločnosť 3b pripravili po skončení sezóny 2015/2016 jedinečnú anketu „3b Hviezdy ligy 2016 – rozhodnite o svojich hviezdach“. Práve vy môžete určiť, ktorí hráči boli tento rok najlepší v I. a II. lige!
foto
Dobrotka na ceste do zahraničia, lige chýbajú skúsení hráči
"Získali sme najmenej bodov, dostali sme najviac gólov, čo logicky vyústilo do posledného miesta," triezvo zhodnotil skalickú sezónu v rozhovore pre PROFUTBAL.sk Dobrotka