{HSBGAMES}
NY Islanders s Halákom vyhrali v Calgary, slovenský brankár prvou hviezdou
Autor: r0b0.t/TASR   |   Publikované: Friday, 26. February 2016, 09:00
154507

Hokejisti New Yorku Islanders v zostave s Jaroslavom Halákom zvíťazili v noci na piatok v zámorskej NHL na ľade Calgary Flames 2:1. Slovenský brankár kryl 31 striel a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. Tretí štart v profilige si pripísal na konto Marek Hrivík, jeho New York Rangers triumfovali v St. Louis 2:1. Slovenský útočník odohral vyše deväť minút a zaznamenal plusku.

Halák zaznamenal 16. víťazstvo v sezóne a pomohol Islanders k tretiemu triumfu za sebou na úvod najdlhšieho sedemzápasového tripu v sezóne. "Plamene" viedli od 5. minúty po góle Jiřího Hudlera, ale v ďalšom priebehu už Haláka neprekonali. Slovenský brankár držal svoj tím v hre a Islanders v polovici tretej tretiny vyrovnali zásluhou obrancu Thomasa Hickeyho. Víťazný obrat dokonal 17,8 sekundy pred koncom predĺženia Josh Bailey. Najlepšie zákroky predviedol Halák v druhej tretine, v ktorej zaznamenal 11 zásahov a zmaril šance Seana Monahana, Micheala Ferlanda, či Sama Bennetta. "Jaro bol dnes naozaj veľmi dobrý. Po 40 minútach sme neboli tam, kde sme chceli byť, ale brankár nás držal stále v hre. Povedali sme si, že do poslednej tretiny dáme všetko a uvidíme čo to dá. Toto sú víťazstvá tímu, ktorý chce hrať v play off. Nebolo to príliš pôsobivé, ale dôležitý je konečný stav," povedal pre nhl.com autor vyrovnávajúceho gólu Hickey, ktorý vyrastal práve v Calgary. Islanders sa najbližšie predstavia v Edmontone.

Toronto prerušilo sériu štyroch prehier a zdolalo na domácom ľade Carolinu 3:1. Slovenský obranca Martin Marinčin nastúpil po odchodoch Diona Phaneufa a Romana Poláka v prvej obrannej formácii a na ľade strávil 25 a 13 sekúnd. Počas najväčšej zápasovej porcie v sezóne sa do štatistík nezapísal a nevylepšil bilanciu 0+2. Dvadsaťštyriročný Marinčin odohral v prebiehajúcej sezóne viac ako 20 minút len v druhom zo 42 zápasov, v ktorých nastúpil. Oporami Maple Leafs boli brankár Jonathan Bernier, ktorý zaznamenal 30 zásahov a dvojbodový PA Parenteu. Toronto pred zápasom oznámilo, že zranení útočníci James van Riemsdyk a Joffrey Lupul už v tejto sezóne nenastúpia.

"Jazdci" z New Yorku aj s Mareko Hrivíkom vyhrali v tesnom zápase na ľade St. Louis 2:1, keď v tretej tretine rozhodol Chris Kreider. Najviac sa po zápase rozprávalo o brankárovi Henrikovi Lundqvistovi, ktorý sa stal mužom s najväčším počtom zásahov v histórii Rangers a ako prvý brankár v NHL zaznamenal 30 víťazstiev v desiatich z prvých jedenástich sezón v kariére. Lundqvist zaznamenal 35 zásahov a celkovo ich má na konte už 17.404, čím prekonal doterajšieho lídra Rangers Mikea Richtera (17.379). Švédsky brankár dosiahol 369. víťazstvo v kariére a na 16. mieste historických tabuliek vyrovnal Toma Barrassa. "Byť v spoločnosti takýchto mien je pre mňa veľká česť. Boli mojimi vzormi, keď som vyrastal," povedal Lundqvist pre nhl.com. Hrivík vo svojom treťom zápase v NHL odohral 9 minút a 4 sekundy, bol na ľade pri otváracom góle duelu, ktorý Tanner Glass, za čo si pripísal plusový bod.

Chicago zaznamenalo druhú prehru za sebou, keď v zápase s Nashvillom prišlo minimálne o bod v úplnom závere zápasu. Nerozhodný stav 1:1 zlomil minútu a 51 sekúnd pred treťou sirénou Calle Järnkrok a triumf poistil do prázdnej bránky Miikka Salomäki. Skvelý výkon podal brankár Pekka Rinne, ktorý chytil 38 striel Blackhawks. Nashville bodoval vonku v 10. zápase za sebou. "V poslednom čase hráme veľmi dobre a takéto víťazstvá zvyšujú naše sebavedomie," povedal Rinne pre nhl.com. Slovenský útočník Richard Pánik nastúpil na ľavom krídle prvej formácie Chicaga, ale celkovo bol na ľade len 9 minút a 10 sekúnd a zaznamenal jednu strelu. Druhý slovenský "jastrab" Marián Hossa pre zranenie stále chýbal.

Hokejisti Los Angeles bez zraneného Mariána Gáboríka vyhrali nad Edmontonom 2:1, keď priebeh duelu otočili v poslednej tretine. Víťazný gól v Staples Center strelil 5 minút a 50 sekúnd pred koncom Dwight King. "Králi" od zranenie Gáboríka strelili v šiestich dueloch len osem gólov, napriek tomu vyhrali tri zápasy za sebou. Kings opäť podržal brankár Jonathan Quick, ktorý zaznamenal 26 zásahov a pripísal si už 31. víťazstvo v sezóne. Viac ako 20 minút na ľade svojho bývalého tímu odohral za Oilers obranca Andrej Sekera, ktorý bol na ľade pri góle Zacka Kassiana na 1:0, ale potom neustrážil Tylera Toffoliho a po jeho dobiedzaní vyrovnal Jeff Carter. Český brankár Michal Neuvirth bol hrdinom Philadelphie vo víťaznom zápase 3:2 nad Minnesotou, keď 2,6 sekundy pred koncom zmaril fantastickým zákrokom lapačkou stopercentnú šancu Charlieho Coylea. Neuvirth schoval puk do lapačky tesne pred bránkovou čiarou a situáciu posudzoval aj videorozhodca. "Kým som to nevidel ma videu, tak som si nebol istý, či puk neskončil dnu. Bol to neskutočný zákrok a navyše v takom skvelom čase pre nás," povedal tréner Flyers Dave Hakstol.

Jasné víťazstvo Columbusu 6:1 nad New Jersey zariadil tromi gólmi a jednou asistenciou Nick Foligno. Kapitán Blue Jackets zaznamenal druhý hetrik v NHL, prvý dosiahol 4. apríla 2015 proti Pittsburghu. Po šiestich zápasoch sa do zostavy Floridy vrátil Alexander Barkov a dvomi gólmi pomohol "panterom" k víťazstvu 3:2 nad Arizonou. Český veterán Jaromír Jágr zaznamenal asistenciu a dosiahol 44. bod v sezóne. Vo veku 44 rokov sa stal najstarším hráčom NHL, ktorý získal v jednej sezóne viac ako 43 bodov. Florida má na čele Atlantickej divízie päťbodový náskok pred Tampou Bay a Bostonom. Winnipeg dve hodiny pred zápasom v Dallase skompletizoval výmenu Andrewa Ladda do Chicaga za slovenského útočníka Marka Daňa a tak na ľade Stars nastúpil už bez svojho bývalého kapitána. Jets aj bez neho vyhrali 6:3, hrdinom duelu bol Mark Scheifele, ktorý strelil gól a pridal tri asistencie. V kanadskom derby vyhral Vancouver nad Ottawou 5:3. Prvý trojbodový zápas v kariére zaznamenal obranca Matt Bartkowski, autor dvoch gólov a jednej asistencie. Senators prišli o štvorzápasovú víťaznú sériu.

Výsledky večerných /nočných/ zápasov NHL vrátane video highlightov z každého zápasu + video pri každom góle

Brankári: A.Niemi 3/8 K.Lehtonen 3/20 - M.Hutchinson 3/30
Divákov : 18,532 - American Airlines Center.

Celkom strely na bránu: 32-34.
Vylúčenia a trestné minúty: 5/19 - 5/19.
Brankári: J.Ortio 2/34 - Jaroslav HALÁK 1/32
Divákov : 19,289 - Scotiabank Saddledome.

Celkom strely na bránu: 29-31.
Vylúčenia a trestné minúty: 6/12 - 6/12.

Celkom strely na bránu: 36-30.
Vylúčenia a trestné minúty: 5/10 - 5/10.
Brankári: R.Miller 3/30 - C.Anderson 4/35
Divákov : 18,570 - Rogers Arena.
VAN 44 M.Bartkowski
VAN 26 E.Etem
VAN 18 J.Virtanen
tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 6 prísp., posledný 26.02.2016 16:52:56
:: ::

V tomto roku sme si pripomenuli 70 rokov od založenia hokejového klubu v meste a fanúšikovia i priaznivci si predstavovali príjemnejšie oslavy.
Tento komplex palácov, záhrad a fontán dal vybudovať Peter Veľký a právom sa hrdí titulom ruské Versailles. Jeho výstavba trvala 14 rokov a v parku sa nachádza celkovo 134 fontán.
\"Možno je to mladícka daň. Máme tu sedem nováčikov, iní boli na šampionáte raz. Neviem či sa víťazstiev boja, ale musíme sa naučiť víťaziť. Možno ak by bol tento tím pohromade rok, dva, tak by takéto zápasy zvládal,\" hovorí Švehla
\"Faktom je, že sme sa mali nakopnúť už dávno. Ak to niekto nedokázal doteraz, tak to už asi ťažko urobí teraz,\" poznamenal veľavravným tónom Patrik Lušňák.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Dobrotka na ceste do zahraničia, lige chýbajú skúsení hráči
"Získali sme najmenej bodov, dostali sme najviac gólov, čo logicky vyústilo do posledného miesta," triezvo zhodnotil skalickú sezónu v rozhovore pre PROFUTBAL.sk Dobrotka