{HSBGAMES}
Hossa skóroval prvýkrát od 6. februára, vyrovnal sa Bondrovi, Sekera 0+1
Autor: r0b0.t   |   Publikované: Thursday, 17. March 2016, 11:05
155354

Marián Hossa sa v noci na štvrtok strelecky presadil v zámorskej NHL, jeho gól vo vlastnom oslabení však neodvrátil domácu prehru Chicaga s Philadelphiou. Flyers sa zásluhou víťazstva 3:2 posunuli v tabuľke Východnej konferencie po dlhšom čase na postupovú priečku do play off, odkiaľ vytlačili Detroit.

Hossa otvoril skóre duelu v 9. minúte, keď sa v oslabení dostal do úniku a ten bezpečne premenil strelou na vyrážačku Michala Neuvirtha. Bol to jeho 11. gól a 29. kanadský bod v prebiehajúcej sezóne, ale prvý po návrate na ľad po zranení ľavej nohy. Predtým naposledy skóroval 6. februára do siete Dallasu. Hossa strelil 497. gól v kariére a 11 zápasov pred koncom základnej časti ešte oživil nádej, že sa významného míľnika 500 gólov dočká ešte v tejto sezóne. Slovenský útočník dal druhý gól v oslabení v sezóne a 32. v kariére, čím sa v historickom poradí vyrovnal krajanovi Petrovi Bondrovi a ďalšej legende Joeovi Sakicovi. Len 13 hokejistov v dejinách súťaže dalo viac gólov v početnej nevýhode. Rekordérom je Wayne Gretzky so 73 zásahmi.

Blackhawks krátko po Hossovom zásahu nevyužili takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov a v závere tretiny prišiel trest, keď Ryan White vyrovnal. Chicago viedlo ešte raz zásluhou kapitána Jonathana Toewsa, ale hostia gólmi Braydena Schenna a Radka Gudasa z 50. minúty duel otočili a vyhral ôsmy z posledných desiatich zápasov. Naopak Chicago prehralo štvrtý duel za sebou a prežíva najhoršiu sériu v sezóne. "Nechcem hovoriť, že je čas na paniku, ale určite sa musíme zobudiť. Play off sa blíži a my potrebujeme vyhrávať," povedal pre nhl.com najproduktívnejší hráč súťaže Patrick Kane. "Je to ťažké. Viedli sme 1:0 a mali sme šance na zvýšenie skóre. To by nám určite pomohlo," dodal obranca Brent Seabrook. Hossa zaznamenal štyri strelecké pokusy a krátko pred rozhodujúcim zásahom Gudasa mohol za stavu 2:2 strhnúť vedenie na stranu Blackhawks, vo veľkej šanci však Neuvirtha neprekonal. Druhý slovenský útočník v službách Chicaga Richard Pánik šancu v zostave nedostal.

Bodoval aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý asistenciou prispel k víťazstvu Edmontonu 6:4 nad St. Louis. Oilers strelili štyri góly v presilovke a zastavili osemzápasovú sériu prehier proti St. Louis. Edmonton predtým využil len jednu z 32 presiloviek, teraz paradoxne explodoval proti druhému najlepšiemu tímu NHL v oslabení. Sekera zaznamenal 20. asistenciu v sezóne, keď v 28. minúte dorazil jeho strelu v presilovke Mark Letestu a zvýšil na 3:2. "Venovali sme dostatok času nácviku presiloviek. Hrali sme to jednoducho, nechceli sme každú cenu streliť pekný gól. Strela, dorážka, tak to má vyzerať," povedal tréner "olejárov" Todd McLellan. Sekera bol na ľade takmer 24 minút a zaznamenal dva mínusové body. Edmonton vyhral šiesty zápas z posledných desiatich, na druhej strane St. Louis po šesťzápasovej sérii výhier prehralo druhý zápas po sebe. Po dva góly strelili Ryan Nugent-Hopkins a Letestu, ktorý pridal aj asistenciu.

"Plamene" z Calgary zdolali Winnipeg 4:1, keď opäť úradoval český krídelník Michael Frolík. Po hetriku zažil ďalší trojbodový večer a s bilanciou 1+2 sa výrazne podpísal pod úspech kanadského tímu. Calgary už na play off nemôžu pomýšľať. "Chceme napriek tomu sezónu zakončiť čo najlepšie. V každom zápase ideme tvrdo za víťazstvom," povedal Frolík. V drese Jets sa tentokrát nepresadil slovenský útočník Marko Daňo, ktorý bol na ľade takmer 16 minút a zaznamenal tri strely. V tretej minúte nechtiac zmaril radosť Alexandrovi Burmistrovovi z otváracieho gólu, pretože pred strelou ruského útočníka jemne vrazil do brankára Flames Joniho Ortia a rozhodcovia gól neuznali.

O víťazstve Montrealu v Buffale 3:2 rozhodol v predĺžení Paul Byron, keď si jeho prihrávku nešťastne tečoval do vlastnej bránky obranca Zach Bogosian. Sabres vyhrali na strely 43:22, ale výborný výkon podal v bránke Canadiens Ben Scrivens, ktorý chytil 41 pokusov domácich. "Hrali sme proti tímu, ktorý bol svieži a oddýchnutý, kým my sme hrali noc predtým a prejavila sa únava. Výkon nebol dobrý, ale potešil ma prístup hráčov. Dosiahli sme charakterné víťazstvo," povedal pre zámorské médiá tréner Montrealu Michel Therrien. Svoj prvý gól v NHL vo svojom 47. zápase strelil v 47. sekunde druhej tretiny obranca Montrealu Greg Pateryn a vyrovnal na 1:1.

Colorado vyhralo vo Vancouveri 3:1 a udržalo si postupovú pozíciu v Západnej konferencii. Hrdinom duelu bol autor dvoch gólov, dánsky útočník Mikkel Bödker. Pomohol mu stredajší rozhovor s trénerom Patrickom Royom, ktorý mu chcel radami zvýšiť sebavedomie. "Zavolal si ma a povedal, aby som si viac veril, išiel dôraznejšie do bránky. Zafungovalo to výborne," prezradil Bödker, ktorý prišiel do Colorada 29. februára z Arizony. V prvých šiestich dueloch za Avalanche dal len jeden gól, hoci mal veľa šancí. V drese Vancouveru debutoval dvojmetrový ruský obranca Nikita Trjamkin a hneď zaznamenal asistenciu. Dvadsaťjedenročný mladík odohral celú sezónu v KHL v Jekaterinburgu a potom sa presunul do zámoria. "Prvý zápas v NHL som si užil. Ihrisko je menšie a všetko rýchlejšie. Musím sa adaptovať," povedal cez prekladateľa.

O víťazstve New Yorku Rangers na ľade Anaheimu 2:1 rozhodol obranca Kevin Klein, ktorý prvýkrát v kariére strelil dva góly v jednom zápase. "Jazdci" tak úspešne začali trojzápasový kalifornský trip. Ducks viedli po prvej tretine zásluhou Jamieho McGinna, ktorý skóroval práve po hrúbke Kleina. Obranca Rangers však potom svoju chybu odčinil najlepším možným spôsobom. Víťazný gól dal 6:41 minúty pred koncom tretej časti po výbornej prihrávke Erica Staala.

Výsledky večerných /nočných/ zápasov NHL vrátane video highlightov z každého zápasu + video pri každom góle

Celkom strely na bránu: 43-22.
Vylúčenia a trestné minúty: 14/52 - 12/48.
Brankári: R.Lehner 3/22 - B.Scrivens 2/43
Divákov : 18,815 - First Niagara Center.

Brankári: J.Ortio 1/29 - Ondrěj PAVELEC 4/21
Divákov : 18,929 - Scotiabank Saddledome.

doteraz je táto diskusia bez príspevkov, pridajte prvý práve Vy! :: ::

Zápasy medzi Trenčínom a Nitrou priniesli v predchádzajúcom ročníku vyrovnaný hokej, v ktorom rozhodovali maličkosti. Inak tomu nebolo ani tento raz, keď si Dukla v domácom prostredí vybojovala víťazstvo v samostatných nájazdoch.
V 80-tych rokoch bol súhrnne druhý najproduktívnejší hráč po Waynovi Gretzkom. V svojich prvých šiestich sezónach v NHL vždy dosiahol métu sto bodov. Jeho výkony ocenili šesťnásobnou nomináciou na exhibície All Stars
"Nikdy nehovor nikdy a v mojej zbierke ešte pár líg chýba. Určite by som si teda ešte niečo vyskúšal," usmieva sa Peter Ölvecký. "V tejto chvíli chcem ale pomôcť Dukle."
\"Postupne sa nám zranili traja hráči zo základnej zostavy, museli sme to riešiť. Peter Ölvecký podpísal na celú sezónu, čomu sme veľmi radi. Opäť sme o niečo silnejší,\" povedal generálny manažér Ján Kobezda

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Vysoká daň za víťazstvo, Guľa: Teší ma reakcia tímu (video)
"Zranenia chalanov nás rozhodili až po zápase, deväťdesiat minút sme odpracovali plne koncentrovaní, tak to má byť. Ideme ďalej, zomkneme sa ešte viac," odkazuje tréner "šošonov"
foto
Ďuriša teší rozšírenie spolupráce s Bakošom do reprezentácie
"Dva roky som nebol v národnom tíme. V klube sa snažím podávať čo najlepšie výkony a slovenskú reprezentáciu podporujem," vravel 33-ročný Bakoš po stretnutí Európskej ligy s AS Rím, v ktorom skóroval
foto
Kozák v nominácii vymenil útočníkov, vrátil sa Weiss
"Veľa som premýšľal o zápase s Anglickom. Keď som robil analýzu duelu, prišiel som k záveru, že ak by sme všetci pre to urobili maximum, tak - som vnútorne presvedčený - by sme boli úspešnejší," povedal tréner Kozák
foto
Z hrdinu smoliar, Leško: Beriem to na seba (video)
"Ak by to kopol tak, ako to on vie, tak som presvedčený o tom, že by potom premenil aj tú veľkú šancu v druhom polčase. Ale vo futbale je to tak: ´From Zero to Hero, alebo From Hero to Zero´,“ dodal Stanislav Varga

To najlepšie z F1.sk

foto
Podľa Alonsa by malo byť v kalendári 16 až 18 veľkých cien
"Áno. A plánujem s tým začať už čoskoro," reagoval Fernando Alonso na otázku, či o sebe napíše knihu.
foto
Zvieratá na pretekárskej trati: Čo všetko už navštívilo súťažné okruhy? (VIDEO)
Počas víkendu v Singapure sa na súťažnej trati objavil varan. História Formuly 1 pamätá veľké množstvo podobných prípadov.
foto
Bernd Mayländer: Aj takáto je práca vodiča safety caru
"Spravidla idem tak na 95 až 98 percent toho, čo auto dokáže. V televízii to pochopiteľne vyzerá oproti autu F1 strašidelne pomaly. A aj to tak je. Pri plnom výkone strácam na Formulu 1 na jednom kilometri približne desať sekúnd," hovorí absolvent 300 veľkých cien.