{HSBGAMES}
Tatar prekonal dvadsaťgólovú hranicu, skóroval aj Marinčin, LA v play off (video)
Autor: r0b0.t   |   Publikované: Sunday, 20. March 2016, 11:40

Hokejisti Los Angeles sa stali prvým tímom zo Západnej konferencie zámorskej NHL s istotou účasti v play off. Rozhodlo o tom sobotňajšie stretnutie proti Bostonu, ktoré Kalifornčania vyhrali 2:1. Zo slovenských hokejistov sa v noci na nedeľu gólovo presadili Tomáš Tatar a Martin Marinčin, ktorý skóroval prvýkrát v sezóne.

Tatar prispel k dôležitej výhre Detroitu na ľade Floridy 5:3 svojim dvadsiatym gólom v sezóne, keď v závere prvej tretiny v presilovke tečoval strelu Brada Richardsa a vyrovnal na 1:1. Florida viedla neskôr 3:1, ale Detroit duel otočil a opäť sa dostal na pozíciu, ktorá mu zaručuje miesto v play off. Red Wings naštartoval gól ruského veterána Pavla Dacjuka 10,1 sekundy pred koncom druhej tretiny na 2:3. "Veľmi nás to nakoplo. V šatni bolo cez prestávku živo a boli sme odhodlaní, že to otočíme," povedal brankár Jimmy Howard, ktorý zaznamenal 23 zásahov. Na 3:3 vyrovnal Dylan Larkin a rozdielový gól strelil v 49. minúte tečom Luke Glendening. Obrat potvrdil do prázdnej bránky dvojgólový Dacjuk a sklamal rekordnú návštevu v klubovej histórii Panthers v základnej časti 20.817 divákov. "Hrali sme dobre celých 60 minút a nezlomili sme sa ani keď sme prehrávali o dva góly. Takto si predstavujem boj o play off," povedal pre nhl.com tréner Detroitu Jeff Blashill. Zápas v BB&T Center sledoval aj oscarový herec Kevin Spacey, ale diváci to najskôr netušili. Panthers rozdali do hľadiska 10.000 fotiek s jeho podobizňou a v priebehu druhej tretiny sa spoza jednej z nich vykľul Spacey a vyslúžil si ovácie. Tatar odohral štrnásť minút a desať sekúnd a zaznamenal tri strely. Na dvadsaťgólovú hranicu sa dostal druhýkrát v kariére. Druhý slovenský útočník v službách Red Wings Tomáš Jurčo šancu nedostal.

Prvý gól v sezóne a druhý v kariére strelil slovenský obranca Toronta Martin Marinčin, ktorý sa presadil pri triumfe nad Buffalom 4:1. Marinčin si v 56. minúte nakorčuľoval pred bránku a po výbornej prihrávke PA Parenteaua prekonal presnou strelou Chada Johnsona. Premiérovým zásahom v službách Maple Leafs zvýšil na 3:1 pre svoj tím. Dvadsaťštyriročný obranca dal svoj druhý gól v 138. zápase v kariére, ten premiérový dosiahol 25. marca 2015 proti Coloradu ešte ako hráč Edmontonu. Svoju bilanciu v tomto ročníku vylepšil na 1+5 a trénerovi Mikovi Babcockovi sa odvďačuje za dôveru. V posledných dueloch nastupuje v prvej obrannej formácii a pravidelne strávi na ľade výrazne viac ako dvadsať minút.

K tesnému víťazstvu Los Angeles nad Bostonom 2:1 výrazne pomohol brankár Jonathan Quick, ktorý zaznamenal 27 zásahov. V zostave Kings stále chýbal zranený slovenský útočník Marián Gáborík, ale po návrate sa môže tešiť na play off, pretože "králi" si ako prvý tím zo západu a po Washingtone druhý celkovo zabezpečili miestenku v bojoch o Stanleyho pohár. V minulej sezóne sa Kings stali ôsmym tímom, ktorý sa ako obhajca trofeje do play off neprebojoval. "Nebol som ešte pri tom, ale určite to bolo obrovské sklamanie. O to viac sme chceli teraz postúpiť a odohrať úspešnú sezónu. Do konca základnej časti je ešte jedenásť zápasov a chceme skončiť čo najvyššie," povedal útočník LA Milan Lucic, ktorého získali Kings minulé leto z Bostonu, s ktorým si tiež nezahral v play off. Los Angeles vyhrali štyri zápasy za sebou a sedem z posledných ôsmich. Naopak Boston ukončil kalifornský trip s tromi prehrami. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára bol na ľade 23:27 minúty, zaznamenal "mínusku" a tri strely.

V pennsylvánskom derby vyhral Pittsburgh nad Philadelphiou 4:1 a natiahol víťaznú sériu na päť zápasov. "Tučniaci" dovolili súperovi vyslať na bránku len sedemnásť striel, čo je vôbec najmenej počas 49-ročnej rivality týchto súperov. "Podali sme asi najkomplexnejší výkon v sezóne. Na oboch stranách klziska sme boli veľmi silní," povedal tréner Penguins Mike Sullivan. Philadelphia viedla zásluhou českého obrancu Radka Gudasa, ale Trevor Daley rýchlo vyrovnal. V závere druhej časti poslali Carl Hagelin a Chris Kunitz dvomi gólmi v priebehu 89 sekúnd hostí do rozhodujúceho náskoku. Dve asistencie si pripísal aj kapitán Sidney Crosby a natiahol sériu s bodom na jedenásť zápasov.

"Žraloci" zo San Jose rozhodli o víťazstve nad New Yorkom Rangers tromi rýchlymi gólmi v tretej tretine, keď sa v priebehu troch minút a dvadsiatich sekúnd presadili Joe Thornton, Joel Ward a Joe Pavelski. Sharks vyslali na bránku 52 striel, čo je najviac v sezóne. Rangers prehrali v San Jose prvýkrát po troch zápasoch. Jediný gól "jazdcov" strelil obranca Dan Boyle a počas kariéry tak skóroval proti všetkým 30 tímom v NHL. V drese Sharks odohral v rokoch 2008 - 2014 šesť sezón. Center San Jose Patrick Marleau sa stal 36. hráčom v NHL, ktorý odohral 1400 zápasov v NHL. Vo veku 36 rokov, ktoré dovŕšil 15. septembra, je vôbec najmladším hokejistom v histórii, ktorý dosiahol tento míľnik.

Ottawa strelila proti Montrealu tri góly v oslabení a v kanadskom derby vyhrala 5:0. Prvý shutout v sezóne zaznamenal Andrew Hammond, ktorý chytil 30 striel. V početnej nevýhode sa presadili Jean-Gabriel Pageau, ktorý vedie ligové štatistiky so šiestimi gólmi v oslabení, Curtis Lazar a Alex Chiasson. Senators dali v oslabení pätnásť gólov, čo je najviac z celej NHL.

Minnesota v dôležitom zápase o play off zdolala Carolinu 3:2 po nájazdoch, v ktorých sa presadili Charlie Coyle a Zach Parise. Wild vyhrali nad "hurikánmi" šiestykrát za sebou od 24. októbra 2013. Víťazstvo 2:0 v Arizone vychytal Ben Bishop a vytvoril klubový rekord Tampy Bay. V drese Lightning neinkasoval ani jeden gól pätnásty krát a prekonal tak Rusa Nikolaja Chabibulina.

Dallas aj bez zraneného Tylera Seguina vynuloval New York Islanders a vyhral 3:0. Fínsky brankár Kari Lehtonen zneškodnil 27 striel a pripísal si 34. shutout v sezóne. V bránke "ostrovanov" stále chýbal pre zranenie slabín Jaroslav Halák. "Hrali sme veľmi dobre s pukom aj bez neho a trpezlivo sme čakali na svoju šancu," povedal tréner Stars Lindy Ruff. Islanders prehrali tretí zápas za sebou a piaty z posledných šiestich.

Brankár St. Louis Brian Elliott vychytal vo svojom prvom zápase po zranení čisté konto vo Vancouveri, kde Blues vyhrali 3:0. Zaznamenal druhé čisté konto v sezóne a 32. v kariére. Stačilo mu na to len 19 zásahov, na druhej strane Blues vyslali na domácu bránku až 50 striel. Svoj 34. gól v sezóne a 100. v kariére strelil ruský útočník Vladimir Tarasenko.

Kormidelník Columbusu John Tortorella sa stal prvým Američanom, ktorý stál na lavičke 1000 zápasov v NHL. Míľnik dosiahol pri víťaznom zápase 6:3 nad New Jersey. Svoje prvé dva góly v NHL strelil 20-ročný dánsky nováčik Blue Jackets Oliver Bjorkstrand.

.

Výsledky večerných /nočných/ zápasov NHL vrátane video highlightov z každého zápasu + video pri každom góle

Celkom strely na bránu: 32-36.
Vylúčenia a trestné minúty: 7/17 - 8/19.

Brankári: M.Jones 1/26 - H.Lundqvist 4/47 A.Raanta 0/5
Divákov : 16,888 - SAP Center - San Jose.

Celkom strely na bránu: 44-30.
Vylúčenia a trestné minúty: 6/15 - 4/11.
Brankári: A.Hammond 0/30 - B.Scrivens 5/44
Divákov : 19,722 - Canadian Tire Centre.

Celkom strely na bránu: 26-30.
Vylúčenia a trestné minúty: 5/13 - 5/13.

Brankári: K.Lehtonen 0/27 - T.Greiss 2/35
Divákov : 18,532 - American Airlines Center.

Celkom strely na bránu: 31-21.
Vylúčenia a trestné minúty: 6/20 - 5/18.

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 13 prísp., posledný 21.03.2016 10:35:27
:: ::

V tomto roku sme si pripomenuli 70 rokov od založenia hokejového klubu v meste a fanúšikovia i priaznivci si predstavovali príjemnejšie oslavy.
Tento komplex palácov, záhrad a fontán dal vybudovať Peter Veľký a právom sa hrdí titulom ruské Versailles. Jeho výstavba trvala 14 rokov a v parku sa nachádza celkovo 134 fontán.
\"Možno je to mladícka daň. Máme tu sedem nováčikov, iní boli na šampionáte raz. Neviem či sa víťazstiev boja, ale musíme sa naučiť víťaziť. Možno ak by bol tento tím pohromade rok, dva, tak by takéto zápasy zvládal,\" hovorí Švehla
\"Faktom je, že sme sa mali nakopnúť už dávno. Ak to niekto nedokázal doteraz, tak to už asi ťažko urobí teraz,\" poznamenal veľavravným tónom Patrik Lušňák.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Najväčšia hanba Anglicka od roku 1950, Island šokujúco v top osem (video)
"Ak by mi niekto pred šampionátom povedal, že vyradíme Anglicko a postúpime do štvrťfinále, tak by som ho považoval za blázna. Ale teraz žiadna prekážka nie je pre nás veľká," povedal Hallgrímsson
foto
Hodgson po šokujúcom vyradení Anglicka rezignoval: Je čas na zmenu
"Som hrdý na prácu každého jedného člena môjho trénerského tímu. Rovnako som hrdý aj na to, čo som pri anglickej reprezentácii dosiahol," dodal 68-ročný kouč
foto
SÚŤAŽ: Vyhrajte dres Slovana Bratislava!
Predstavitelia klubu venovali do súťaže naozaj originálny belasý dres s číslom 33 a menom Róberta Vitteka. Dres je navyše podpísaný hráčmi Slovana zo sezóny 2015/2016!
foto
Kozák by radšej zostal vo Francúzsku, kde zažil veľkolepý šampionát
"Radšej by som zostal vo Francúzsku, cítil som sa tam dobre. Na štadiónoch panovala nádherná atmosféra, odohrali sa krásne stretnutia," povedal kouč slovenskej reprezentácie po pondelňajšom návrate do Bratislavy

To najlepšie z F1.sk

foto
Uvidíme cez víkend najrýchlejšie kolo F1 za posledných 26 rokov?
Ak bude sucho, tak je pravdepodobné, že jeden okruh "dáme" najrýchlejšie za posledných trinásť rokov, ale celkom vylúčené nie je ani to, aby sme boli najrýchlejší za posledných 26 rokov. Na to by bol potrebný čas 1:04,402s.
foto
Čo všetko hľadať za dominanciou Williamsu v boxoch?
V tíme si interne namerali 1,89 sekundy, oficiálny rekord je 1,92 sekundy. Do konca sezóny by sme sa mohli dočkať aj ďalšieho zlepšenia, od budúceho roku však už nie... Rekordy budú môcť vydržať dlho.