{HSBGAMES}
Tatar prekonal dvadsaťgólovú hranicu, skóroval aj Marinčin, LA v play off (video)
Autor: r0b0.t   |   Publikované: Sunday, 20. March 2016, 11:40

Hokejisti Los Angeles sa stali prvým tímom zo Západnej konferencie zámorskej NHL s istotou účasti v play off. Rozhodlo o tom sobotňajšie stretnutie proti Bostonu, ktoré Kalifornčania vyhrali 2:1. Zo slovenských hokejistov sa v noci na nedeľu gólovo presadili Tomáš Tatar a Martin Marinčin, ktorý skóroval prvýkrát v sezóne.

Tatar prispel k dôležitej výhre Detroitu na ľade Floridy 5:3 svojim dvadsiatym gólom v sezóne, keď v závere prvej tretiny v presilovke tečoval strelu Brada Richardsa a vyrovnal na 1:1. Florida viedla neskôr 3:1, ale Detroit duel otočil a opäť sa dostal na pozíciu, ktorá mu zaručuje miesto v play off. Red Wings naštartoval gól ruského veterána Pavla Dacjuka 10,1 sekundy pred koncom druhej tretiny na 2:3. "Veľmi nás to nakoplo. V šatni bolo cez prestávku živo a boli sme odhodlaní, že to otočíme," povedal brankár Jimmy Howard, ktorý zaznamenal 23 zásahov. Na 3:3 vyrovnal Dylan Larkin a rozdielový gól strelil v 49. minúte tečom Luke Glendening. Obrat potvrdil do prázdnej bránky dvojgólový Dacjuk a sklamal rekordnú návštevu v klubovej histórii Panthers v základnej časti 20.817 divákov. "Hrali sme dobre celých 60 minút a nezlomili sme sa ani keď sme prehrávali o dva góly. Takto si predstavujem boj o play off," povedal pre nhl.com tréner Detroitu Jeff Blashill. Zápas v BB&T Center sledoval aj oscarový herec Kevin Spacey, ale diváci to najskôr netušili. Panthers rozdali do hľadiska 10.000 fotiek s jeho podobizňou a v priebehu druhej tretiny sa spoza jednej z nich vykľul Spacey a vyslúžil si ovácie. Tatar odohral štrnásť minút a desať sekúnd a zaznamenal tri strely. Na dvadsaťgólovú hranicu sa dostal druhýkrát v kariére. Druhý slovenský útočník v službách Red Wings Tomáš Jurčo šancu nedostal.

Prvý gól v sezóne a druhý v kariére strelil slovenský obranca Toronta Martin Marinčin, ktorý sa presadil pri triumfe nad Buffalom 4:1. Marinčin si v 56. minúte nakorčuľoval pred bránku a po výbornej prihrávke PA Parenteaua prekonal presnou strelou Chada Johnsona. Premiérovým zásahom v službách Maple Leafs zvýšil na 3:1 pre svoj tím. Dvadsaťštyriročný obranca dal svoj druhý gól v 138. zápase v kariére, ten premiérový dosiahol 25. marca 2015 proti Coloradu ešte ako hráč Edmontonu. Svoju bilanciu v tomto ročníku vylepšil na 1+5 a trénerovi Mikovi Babcockovi sa odvďačuje za dôveru. V posledných dueloch nastupuje v prvej obrannej formácii a pravidelne strávi na ľade výrazne viac ako dvadsať minút.

K tesnému víťazstvu Los Angeles nad Bostonom 2:1 výrazne pomohol brankár Jonathan Quick, ktorý zaznamenal 27 zásahov. V zostave Kings stále chýbal zranený slovenský útočník Marián Gáborík, ale po návrate sa môže tešiť na play off, pretože "králi" si ako prvý tím zo západu a po Washingtone druhý celkovo zabezpečili miestenku v bojoch o Stanleyho pohár. V minulej sezóne sa Kings stali ôsmym tímom, ktorý sa ako obhajca trofeje do play off neprebojoval. "Nebol som ešte pri tom, ale určite to bolo obrovské sklamanie. O to viac sme chceli teraz postúpiť a odohrať úspešnú sezónu. Do konca základnej časti je ešte jedenásť zápasov a chceme skončiť čo najvyššie," povedal útočník LA Milan Lucic, ktorého získali Kings minulé leto z Bostonu, s ktorým si tiež nezahral v play off. Los Angeles vyhrali štyri zápasy za sebou a sedem z posledných ôsmich. Naopak Boston ukončil kalifornský trip s tromi prehrami. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára bol na ľade 23:27 minúty, zaznamenal "mínusku" a tri strely.

V pennsylvánskom derby vyhral Pittsburgh nad Philadelphiou 4:1 a natiahol víťaznú sériu na päť zápasov. "Tučniaci" dovolili súperovi vyslať na bránku len sedemnásť striel, čo je vôbec najmenej počas 49-ročnej rivality týchto súperov. "Podali sme asi najkomplexnejší výkon v sezóne. Na oboch stranách klziska sme boli veľmi silní," povedal tréner Penguins Mike Sullivan. Philadelphia viedla zásluhou českého obrancu Radka Gudasa, ale Trevor Daley rýchlo vyrovnal. V závere druhej časti poslali Carl Hagelin a Chris Kunitz dvomi gólmi v priebehu 89 sekúnd hostí do rozhodujúceho náskoku. Dve asistencie si pripísal aj kapitán Sidney Crosby a natiahol sériu s bodom na jedenásť zápasov.

"Žraloci" zo San Jose rozhodli o víťazstve nad New Yorkom Rangers tromi rýchlymi gólmi v tretej tretine, keď sa v priebehu troch minút a dvadsiatich sekúnd presadili Joe Thornton, Joel Ward a Joe Pavelski. Sharks vyslali na bránku 52 striel, čo je najviac v sezóne. Rangers prehrali v San Jose prvýkrát po troch zápasoch. Jediný gól "jazdcov" strelil obranca Dan Boyle a počas kariéry tak skóroval proti všetkým 30 tímom v NHL. V drese Sharks odohral v rokoch 2008 - 2014 šesť sezón. Center San Jose Patrick Marleau sa stal 36. hráčom v NHL, ktorý odohral 1400 zápasov v NHL. Vo veku 36 rokov, ktoré dovŕšil 15. septembra, je vôbec najmladším hokejistom v histórii, ktorý dosiahol tento míľnik.

Ottawa strelila proti Montrealu tri góly v oslabení a v kanadskom derby vyhrala 5:0. Prvý shutout v sezóne zaznamenal Andrew Hammond, ktorý chytil 30 striel. V početnej nevýhode sa presadili Jean-Gabriel Pageau, ktorý vedie ligové štatistiky so šiestimi gólmi v oslabení, Curtis Lazar a Alex Chiasson. Senators dali v oslabení pätnásť gólov, čo je najviac z celej NHL.

Minnesota v dôležitom zápase o play off zdolala Carolinu 3:2 po nájazdoch, v ktorých sa presadili Charlie Coyle a Zach Parise. Wild vyhrali nad "hurikánmi" šiestykrát za sebou od 24. októbra 2013. Víťazstvo 2:0 v Arizone vychytal Ben Bishop a vytvoril klubový rekord Tampy Bay. V drese Lightning neinkasoval ani jeden gól pätnásty krát a prekonal tak Rusa Nikolaja Chabibulina.

Dallas aj bez zraneného Tylera Seguina vynuloval New York Islanders a vyhral 3:0. Fínsky brankár Kari Lehtonen zneškodnil 27 striel a pripísal si 34. shutout v sezóne. V bránke "ostrovanov" stále chýbal pre zranenie slabín Jaroslav Halák. "Hrali sme veľmi dobre s pukom aj bez neho a trpezlivo sme čakali na svoju šancu," povedal tréner Stars Lindy Ruff. Islanders prehrali tretí zápas za sebou a piaty z posledných šiestich.

Brankár St. Louis Brian Elliott vychytal vo svojom prvom zápase po zranení čisté konto vo Vancouveri, kde Blues vyhrali 3:0. Zaznamenal druhé čisté konto v sezóne a 32. v kariére. Stačilo mu na to len 19 zásahov, na druhej strane Blues vyslali na domácu bránku až 50 striel. Svoj 34. gól v sezóne a 100. v kariére strelil ruský útočník Vladimir Tarasenko.

Kormidelník Columbusu John Tortorella sa stal prvým Američanom, ktorý stál na lavičke 1000 zápasov v NHL. Míľnik dosiahol pri víťaznom zápase 6:3 nad New Jersey. Svoje prvé dva góly v NHL strelil 20-ročný dánsky nováčik Blue Jackets Oliver Bjorkstrand.

.

Výsledky večerných /nočných/ zápasov NHL vrátane video highlightov z každého zápasu + video pri každom góle

Celkom strely na bránu: 32-36.
Vylúčenia a trestné minúty: 7/17 - 8/19.

Brankári: M.Jones 1/26 - H.Lundqvist 4/47 A.Raanta 0/5
Divákov : 16,888 - SAP Center - San Jose.

Celkom strely na bránu: 44-30.
Vylúčenia a trestné minúty: 6/15 - 4/11.
Brankári: A.Hammond 0/30 - B.Scrivens 5/44
Divákov : 19,722 - Canadian Tire Centre.

Celkom strely na bránu: 26-30.
Vylúčenia a trestné minúty: 5/13 - 5/13.

Brankári: K.Lehtonen 0/27 - T.Greiss 2/35
Divákov : 18,532 - American Airlines Center.

Celkom strely na bránu: 31-21.
Vylúčenia a trestné minúty: 6/20 - 5/18.

:: ::

"S Košicami sme boli v kontakte dlhší čas a napokon sme sa dopracovali ku konkrétnej ponuke. Nemal som nad čím váhať, pretože ide o špičkový a ambiciózny klub. Hokej predsa hráme práve preto, aby sme hrali o najvyššie priečky a vyhrávali trofeje," uviedol M. Kopřiva
Shane Doan patrí medzi skupinu neobmedzených voľných hráčov, ktorí momentálne čakajú na podpis zmluvy v NHL. Tridsaťdeväťročný útočník má pred sebou 21. sezónu v profilige a ako sa už nechal počuť, „nikde inde ako v Arizone hrať nechcem“
\"Osobne si myslím, že ešte potrebujeme jedného kvalitného obrancu. Nie je to ale moja práca a uvidíme ako sa s tým popasuje generálny manažér. V útoku už ale vyzeráme veľmi dobre,\" hovorí Tomáš Tatar pre hokej.sk
Takto pred rokom prezentoval Marko Daňo radosť z toho, že si v novej sezóne zahrá v jednom tíme s Mariánom Hossom. Teraz má podobné očakávania v súvislosti s očakávanou budúcou hviezdou NHL Fínom Patrikom Lainem.

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Spartak šokoval Austriu, famózny Jakubech! (video)
Miroslav Karhan: "Samozrejme, som spokojný, aj keď Austria nevyužila svoje šance, dvojzápas je stále otvorený. Dúfam, že diváci nás opäť podporia a odvďačíme sa im lepšou hrou a postupom."
foto
Slovák poriadne naložil Slovanu: Zbytoční legionári, trénerovi chýba pokora
„Nepovedal by som, že by Slovanu chýbala koncepcia, ale skôr ma mrzí, že je v tíme veľa hráčov zo zahraničia, ktorí nepriniesli požadovanú kvalitu," povedal Slovák
foto
Viedenských policajtov poriadne zamestnali trnavskí fanúšikovia
Velenie viedenskej krajinskej polície vyhlásilo vo štvrtok s platnosťou do 00.00 h Štadión Ernsta Happela - dejisko zápasu, ako aj jeho okolie za tzv. bezpečnostnú zónu

To najlepšie z F1.sk

foto
Strategická skupina F1 odmietla svätožiaru a uvoľnila rádiovú komunikáciu
V roku 2017 by sme mali ostať bez svätožiary a čo je takisto dôležité, od VC Nemecka v pretekoch nebude platiť obmedzenie komunikácie a nebude sa dohliadať ani na limity trate.