V súboji Bleskov a Hviezd sa iskrilo, zranenia na oboch stranách (VIDEO)
zdroj foto:

16.10.2015

Nočný súboj medzi Tampou Bay a Dallasom priniesol víťazstvo hostí (3:5), ale i viaceré nepekné momenty. Zápas nedohrali domáci obranca Victor Hedman, ani hosťujúci ľavý krídelník Curtis McKenzie.

Emócie vzplanuli po tom, čo menej ako päť minút pred koncom druhej tretiny narazil Hedmana na mantinel kapitán Hviezd Jamie Benn. Otrasený obranca Lightning zamieril po tomto zákroku do šatne a na ľad sa už v zápase nevrátil. Prvé správy hovoria o zranení hlavy. To by bolo v jeho prípade nepríjemné i vzhľadom na fakt, že už v rokoch 2009 a 2012 utrpel dva otrasy mozgu.

[youtube]Z-qi6BCTM6I[/youtube]

Roly pomstiteľa sa už počas ďalšieho striedania ujal Nikita Nesterov. Obranca Tampy Bay predviedol veľmi nebezpečný hit na Curtisa McKenzieho. Zatiaľ čo ten sa zvíjal na ľade v bolestiach, strhla sa medzi ostatnými aktérmi na ľade šarvátka. McKenzie sa po údere ramenom odobral rovnako ako Hedman do kabíny a ani on už neskôr do hry nezasiahol. V jeho prípade hovoria zástupcovia Stars o zranení v dolnej časti tela. Obranca Nesterov zinkasoval za svoj počin päť minút a trest do konca zápasu. Možný je i dodatočný trest od disciplinárnej komisie.