Teraz to bude hlavne o udržaní druhej priečky, hovorí realista L. Jurík
zdroj foto: jäzva

21.2.2016

Po druhej tretine veľkého šlágra dvoch najlepších tímov súťaže vyhrávali zvolenskí hokejisti na ľade Košíc 3:2 a vo virtuálnej tabuľke strácali na prvú priečku púhe tri body. Do autobusu už ale nastupovali s deväťbodovým mankom a útočník Lukáš Jurík tak realisticky priznal - "teraz to bude hlavne o udržaní druhej priečky".

"Toto nás môže veľmi mrzieť. Určite sme neboli horší a prehrali sme si to za minútu dvomi zlepákmi. Hlavne presilovky sme hrali veľmi zle, respektíve oni v nich výborne bránili. To rozhodlo.

Za stavu 3:1 i 3:2 sme mali ďalšie šance, ktorými sme ich mohli zlomiť. Potom prišli dva nešťastné góly za pár sekúnd a domov ideme smutní. Máme útočne ladený tím, ktorý musí hrať svoju hru, ale dôležité je vždy dať si aj pozor na chybičky vzadu. Tým sme sa tentoraz nevyhli.

Buďme reálni. Do konca ostávajú štyri kolá a Košice si to už nepustia. My sa budeme snažiť udržať hlavne druhé miesto. Tá naša forma je v súčasnosti dobrá a radi by sme si ju preniesli do play-off.

Chýbalo tomu dvanásť minút. Som z toho trochu frustrovaný, ale radšej prísť o taký zápas teraz, ako v play-off.