Košičania po "tradičnom" obrate do Ligy majstrov
zdroj foto: jäzva

26.2.2016

Hokejisti HC Košice si víťazstvom 4:3 nad MHC Martin v 51. kole zabezpečili víťazstvo v základnej časti Tipsport ligy. "Oceliari" v zápase prehrávali 0:2 aj 1:3, no napokon sa im podarilo zvíťaziť, vďaka čomu si zároveň poistili aj účasť v Lige majstrov.

Košičanom stačilo v zápase s Martinom neprehrať v riadnom hracom čase. V druhej tretine to s nimi vyzeralo zle, keď prehrávali 0:2 aj 1:3. Líder tabuľky však v nedávnych kolách už viackrát dokázal takýto stav otočiť a tak tomu bolo aj v 51. kole. Zverenci Rostislava Čadu strelili v tretej tretine tri góly a napokon Martinčanov zdolali 4:3.

Na čele tabuľky majú Košice tri kolá pred koncom už nedostihnuteľný náskok a tak je jasné, že do play off pôjdu ako najvyššie nasadený tím. Ich prvenstvo v základnej časti zároveň znamená istotu účasti v Lige majstrov. V nej východniari učinkovali aj v prvých dvoch ročníkoch.