Nitra zvládla aj svoj druhý zápas
zdroj foto:

9.9.2008

Slovnaft extraliga - 2. kolo: HK Ardo Nitra - HC 05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 2:0, 1:2).

Slovnaft extraliga - 2. kolo:

HK Ardo Nitra - HC '05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Góly: 24. M. Slovák (Matúš Chrenko), 39. H. Ručkay (Poljaček), 51. Hranáč (T. Chrenko) - 45. Igor Majeský (Dian), 52. Rimmel (Jánoš)

Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: Gálik - Igor Majeský (obaja na 10 min za nešp. správanie), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - M. Valach, Gašparík, 2646 divákov

Nitra: Račko - Hranáč, König, Poláček, Kudrna, Halász, T. Sedlák, Zajac - Mach, T. Chrenko, Podstavek - Gálik, Bednařík, Ľ. Kolník - Čaládi, Poliaček, H. Ručkay - Matúš Chrenko, Čunderlík, M. Slovák

Banská Bystrica: Petrík - V. Vlk, Biro, P. Frühauf, M. Richter, Brumerčík, Rimmel - Pardavý, Bulík, Jánoš - Dian, Sabol, Igor Majeský - Tománek, Baček, Škvaridlo - Ižvolt, Gašpar, Valach

Už v druhej minúte si sadol na trestnú lavicu Igor Majeský a ako prvý ohrozil Petríka v bráne hostí obranca Hranáč. V 9. minúte zaváhal Frühauf na útočnej modrej, T. Chrenko mu vzal puk, no Petríka vážnejšie neohrozil. V závere prvej tretiny mali hostia početnú výhodu o dvoch korčuliarov, keď si na trestnú lavicu sadli Nitrana Sedlák a Podstavek, ale nevyužili ju.

V úvode druhej časti hry sa v nájazde dvoch na jedného nepresadili Podstavek s T. Chrenkom, ktorému ušiel puk. V 24. minúte však už domáci priaznivci oslavovali, keď sa po sérii dorážok pred Petríkom dostal k puku mladý Marek Slovák a zasunul puk do bránky hostí. V 39. minúte zvýšili Nitrania na 2:0, keď sa po Poljačekovej strele dostal k dorážke Henrich Ručkay a nikým nekrytý skóroval. V samom závere tretiny vystrelil počas presilovky od modrej čiary domáci Podstavek, ten istý hráč sa vzápätí dostal aj k bezprostrednému ohrozeniu Petríkovej bránky a hoci bystrický brankár chvíľu nevedel kde má puk, situáciu napokon zvládol.

Aktivita hostí v úvode tretej tretiny slávila úspech a v 45. minúte po skvelej Dianovej prihrávke z rohu klziska ideálne trafil puk Igor Majeský - 2:1. Banskobystričania vycítili šancu, no v 51. minúte ich počas presilovky bombou od modrej schladil Hranáč a zvýšil na 3:1. O minútu však opäť svietil na časomere rozdiel jedného gólu, keď na prízemnú strelu Patrika Rimmela nestačil Račko zareagovať. Hostia minútu a pol pred koncom zápasu odvolali zľadu brankára Petríka, do brejku sa dostal Čaládi, no v poslednej chvíli mu puk vyrazil P. Frühauf. V závere ešte nešetrne fauloval Sabol Gálika a po následnej šarvátke inkasoval osobný trest Majeský.

Jiří Kučera (tréner Nitry): „Boli sme dosť nervózny a prvá tretina nám nevyšla, pretože Bystrica nás aktívne napádala. Druhá tretina bola z našej strany dobrá ale vylúčenia stretnutie dosť rozkúskovali.“

Milan Staš (tréner B. Bystrice): „Po prvej tretine vyzeral zápas tak, že kto dá gól, vyhrá. To sa aj potvrdilo. Dokázali sme si vytvoriť šance, no nepremenili sme ich. V tretej tretine sme si dokázali vytvoriť tlak, no zabrzdili nás mnohé vylúčenia. Chlapcom ďakujem, že nezložili zbrane a bojovali až do záveru.“